اکسپرس اینتری کانادا

در این مقاله رویال اپلای به بررسی سوالات و مباحث متفاوت اکسپرس اینتری کانادا میپردازد.

زمان پردازش اکسپرس اینتری کانادا

پس از تکمیل موفقیت آمیز فرم اکسپرس اینتری برای واجد شرایط بودن در استخر اکسپرس اینتری ، متقاضیان  منتظر دریافت ITA خواهند ماند.

هر قرعه کشی چه از طریق PNP و چه از طریق اکسپرس اینتری دارای حداقل نمره CRS خواهد بود و افرادی که دارای رتبه CRS بالاتر از امتیاز منتشر شده هستند ، دعوت نامه دریافت خواهند کرد.

پس از دریافت ITA ، یک دوره 60 روزه وجود دارد که باید برای اقامت دائم درخواست دهید و همه مدارک حمایتی مورد نیاز را ارائه دهید.

دریافت دعوتنامه برای درخواست

پس از تکمیل موفقیت آمیز فرم اکسپرس اینتری برای واجد شرایط بودن در استخر اکسپرس اینتری ، متقاضیان   منتظر دریافت ITA خواهند ماند.

هر قرعه کشی چه از طریق PNP و چه از طریق اکسپرس اینتری دارای حداقل نمره CRS خواهد بود و افرادی که دارای رتبه CRS بالاتر از امتیاز منتشر شده هستند ، دعوت نامه دریافت خواهند کرد.

پس از دریافت ITA ، یک دوره 60 روزه وجود دارد که باید برای اقامت دائم درخواست دهید و همه مدارک حمایتی مورد نیاز را ارائه دهید.

دریافت AOR

هنگامی که IRCC درخواست PR شما را دریافت کرد ، یک تقدیرنامه دریافت خواهید کرد که به آن AOR نیز می گویند. این AOR تأیید این است که پرونده برنامه شما ایجاد شده است. همچنین ممکن است به “تاریخ AOR” ارجاع داده شود که تاریخ شروع 6 ماه زمان پردازش مورد نظر شما است.

آیا واجد شرایط اکسپرس اینتری هستم؟

تعیین اینکه آیا می توانید تحت سیستم اکسپرس اینتری درخواست دهید ممکن است گیج کننده باشد ، اما در اینجا برخی از اصول اولیه توضیح داده شده است.

بر اساس شهروندی و مهاجرت کانادا (CIC) ، اکسپرس اینتری سیستمی است که برای “مدیریت درخواست های اقامت دائم تحت این برنامه های مهاجرت اقتصادی فدرال” ایجاد شده است.

این برنامه های مهاجرت

اقتصادی شامل برنامه کارگران ماهر فدرال ، برنامه معاملات ماهر فدرال و تجربه کار کانادایی است.

شرایط لازم برای واجد شرایط بودن بسته به برنامه  مورد نظر شما متفاوت است ، اگرچه برای همه برنامه ها باید از نظر قانونی در کانادا پذیرفته شوید و قصد زندگی در استان یا سرزمینی غیر از کبک را داشته باشید. داوطلبان همچنین باید حداقل نمره را در سیستم رتبه بندی جامع کسب کنند.

امتیازات را می توان بر اساس سن ، تحصیلات ، توانایی زبان ، گواهینامه ها و تجربه کار کانادایی و غیر کانادایی کسب کرد.

در اینجا برخی از الزامات اصلی برای هر یک از سه برنامه اقتصادی ذکر شده است:

01. برنامه کارگران ماهر فدرال

همانطور که CIC توضیح می دهد ، اگر امیدوار هستید که از طریق برنامه کارگران ماهر فدرال اقامت دائم داشته باشید ، ابتدا باید حداقل شرایط لازم برای تجربه کار ، توانایی زبان و تحصیل را برآورده کنید.

تجربه کاری باید یک سال کار تمام وقت یا معادل پاره وقت در یک شغل در 10 سال گذشته باشد و این شغل باید از نوع مهارت 0 یا سطح مهارت A یا B طبقه بندی ملی مشاغل 2011 باشد.

الزامات زبان شامل اثبات معیار زبان کانادایی 7 در قالب نتایج آزمون زبان مورد تایید CIC در دو سال گذشته است.

برای تحصیل ، متقاضیان نیاز به گواهینامه متوسطه کانادایی (دبیرستان) یا فوق دبیرستان ، دیپلم یا مدرک ، یا یک مدرک خارجی کامل شده و ارزیابی آن اعتبار از یک سازمان تأیید شده توسط CIC دارند که نشان می دهد تحصیلات تکمیل شده معادل یک مدرک تحصیلی است.

برنامه های کاربردی نیز بر اساس امتیاز کارگران ماهر فدرال ارزیابی می شود. CIC امتیازهایی را بر اساس عوامل زیر تعیین می کند:

  • مهارت در زبان انگلیسی و/یا فرانسوی
  • تحصیلات
  • تجربه کاری
  • سن

علاوه بر این متقاضیان باید بتوانند ثابت کنند که:

از منابع مالی کافی برای حمایت از خود و خانواده خود برخوردارند، مگر اینکه بتوانند به طور قانونی برای یک کارفرما در کانادا کار کنند .

یا پیشنهاد شغلی معتبری داشته باشند.

02. برنامه معاملات ماهر فدرال

بر اساس شهروندی و مهاجرت کانادا ، کارگران ماهر برای برنامه های حرفه ای فدرال باید حداقل تجربه کاری و الزامات توانایی زبان را برآورده کنند.

تجربه کاری باید شامل حداقل دو سال سابقه کار تمام وقت (یا معادل تجربه کار پاره وقت) در پنج سال گذشته در یک حرفه ماهر باشد.

متقاضیان همچنین باید نشان دهند که تجربه انجام وظایف مربوط به یک حرفه ماهر واجد شرایط را که در طبقه بندی مشاغل ملی (NOC) در گروه عمده 72 ، 72 ، 82 ، یا 92 ، یا گروه کوچک 632 یا 633 مشخص شده است دارند.

نمرات توانایی زبان می تواند کمتر از نمرات برنامه کارگران ماهر باشد:

معیار زبان کانادایی 5 برای صحبت کردن و گوش دادن و معیار زبان کانادایی 4 برای خواندن و نوشتن.

نتایج رضایت بخش از آزمون زبان مورد تایید CIC نیز مورد نیاز است.

متقاضیان همچنین باید یا پیشنهاد اشتغال تمام وقت برای حداقل یک سال کامل داشته باشند.

یا در تجارت ماهر خود توسط یک مقام استانی یا سرزمینی کانادا دارای گواهینامه باشند.

استانها /مناطق جداگانه دارای شرایط خاصی در مورد صلاحیت حرفه ها و روند ارزیابی هستند ، بنابراین یافتن نحوه عملکرد برنامه در استان /قلمرو محل زندگی شما مهم است.

03. تجربه کار کانادایی

برای واجد شرایط بودن در کلاس تجربه کار کانادایی ، CEC مشخص می کند که باید حداقل تجربه کاری و الزامات توانایی زبان را برآورده کنید.

حداقل تجربه کاری 12 ماه سابقه کار ماهر (یا معادل پاره وقت) در کانادا با مجوز مناسب در سه سال قبل از درخواست برای CEC است.

این کار باید با الزامات طبقه بندی مشاغل ملی برای یکی از موارد زیر مطابقت داشته باشد:

مشاغل مدیریتی (سطح مهارت NOC 0) ، مشاغل حرفه ای (مهارت NOC نوع A) ، یا مشاغل فنی و حرفه های ماهر (مهارت NOC نوع B).

متقاضی همچنین باید بتواند نشان دهد که تجربه کاری آنها شامل انجام وظایفی است که توسط NOC انجام شده است.

حداقل سطوح زبان عبارتند از:

معیار زبان کانادایی 7 برای مشاغل NOC 0 یا A

یا معیار زبان کانادایی 5 برای مشاغل NOC B

که نتایج آن با آزمون زبان مورد تایید CIC تأیید شده است.

چه کسانی می توانند برای اکسپرس اینتری اقدام کنند

در حال حاضر معیارهایی وجود دارد که آنها استفاده می کنند.

اما به طور کلی هر کس می تواند مشخصات خود را ارسال کرده و به طور بالقوه انتخاب شود.

بنابراین این واقعا خبر خوبی است.

البته اگر پیشنهاد کار دارید احتمالاً شرایط بهتری برای واجد شرایط بودن دارید اما این بدان معنا نیست که اگر پیشنهاد کار ندارید انتخاب نمی شوید.

بنابراین این واقعاً دلگرم کننده است و به عنوان یک وکیل مهاجرت ، اکنون وظیفه رویال اپلای  برجسته سازی و تأکید بر بهترین ویژگی های متقاضیان ما برای متقاعد کردن دولت  کانادا است که کاندیدای خوبی برای مهاجرت و انتخاب شدن خواهند بود.

برای اطلاعات بیشتر در خصوص اکسپرس اینتری کانادا می توانید با کارشناسان رویال اپلای در ارتباط باشید .

یا از طریق تکمیل فرم ارزیابی انلاین رویال اپلای مشاوره دریافت کنید.

02122407171