ویزای والدین آمریکا

فردی که اجازه اقامت قانونی دائمی در آمریکا را دارد، شخصی است که ملیت کشوری غیر از آمریکا را داراست و به او اجازه داده شده که به طور دائم در آمریکا زندگی و کار کند. اگر فردی از خانواده شما شهروند آمریکاست یا دارای اقامت دائم آمریکا (گرین کارت) می باشد و شما مایلید که از طریق او با استفاده از ویزا های خانوادگی آمریکا یا ویزای والدین آمریکا صاحب گرین کارت شوید، آن شخص باید حامی یا اسپانسر شما شود و ثابت کند که دارایی لازم در آمریکا برای حمایت از شما را داراست. برای دو دسته از افراد ویزا های خانوادگی آمریکا ارائه می شود که شامل اقوام نزدیک و دسته بندی های خانوادگی تحت قوانین مهاجرت آمریکا می باشند.

 

مهاجرت سریع با ویزا های خانوادگی آمریکا (نامحدود):

این نوع ویزا بر اساس رابطه خانوادگی نزدیک با یک شهروند ایالات متحده، به عنوان یک رابطه مستقیم (IR) توصیف می شود. تعداد مهاجرانی که هر ساله از طریق ویزا های خانوادگی آمریکا ، برای سفر به آمریکا اقدام می کنند، محدود نمی باشد. انواع ویزای خانوادگی آمریکا به صورت سریع عبارتند از:

  • ویزای IR-1: همسر یک شهروند آمریکایی

  • ویزای IR-2: کودک مجرد زیر 21 سال شهروند آمریکایی
  • ویزای IR-3: یتیمی که توسط تبعه آمریکا در خارج از آمریکا به فرزندخواندگی قبول شده باشد.
  • ویزای IR-4: یتیمی که توسط تبعه آمریکایی در خاک آمریکا به فرزندخواندگی قبول شده باشد.
  • ویزای IR-5: پدر و مادر یک شهروند آمریکایی که حداقل 21 سال سن دارد.

 

ویزاهای خانوادگی آمریکا اولویت دار (محدود):

ویزا های خانوادگی آمریکا اولویت دار برای روابط خاص، رابطه فامیلی دور، روابط خانوادگی با یک شهروند آمریکا و روابط مشخص با یک فرد دارای اقامت دائم، می باشد. تعداد مهاجرانی که هر ساله از طریق ویزا های خانوادگی آمریکا اولویت دار قصد سفر به آمریکا را دارند، محدود می باشد. دسته بندی ویزا های مهاجرت خانوادگی اولویت دار عبارتند از:

 

اولویت خانوادگی اول (F1):

شامل پسران و دختران مجرد شهروندان آمریکایی می شود. (23400 ویزا برای این گروه از افراد صادر می شود).

 

اولویت خانوادگی دوم (F2):

همسران، فرزندان کوچک، پسران و دختران (21 ساله یا بالاتر). حداقل 77 درصد از تمام ویزاهای موجود به همسر و فرزندان اختصاص می یابد و مابقی به فرزندان مجرد داده می شود. (114200 ویزا برای این افراد صادر خواهد شد).

 

اولویت خانوادگی سوم (F3):

شامل پسران و دختران متاهلی که والدین آنها شهروند آمریکا هستند. (23400 ویزا برای این گروه از افراد صادر می شود).

 

اولویت خانوادگی چهارم (F4):

شامل افرادی می شود که برادر، خواهر، همسر یا فرزندان آنها که حداقل بیشتر از 21 سال سن دارند و شهروند آمریکایی هستند. (65000 ویزا برای این گروه از افراد نیز صادر خواهد شد). این صفحه اطلاعات ویژه ای برای اتباع خارجی در ایالات متحده فراهم می کند که می خواهند برای وضعیت اقامت دائم قانونی بر اساس خانواده در آمریکا درخواست دهند. این موضوع “تنظیم وضعیت” نامیده می شود. همچنین شما باید قبل از درخواست، ساختار پر کردن فرم I- 485 را مطالعه کنید. اگر شما در حال حاضر خارج از ایالات متحده هستید، می توانید از این لینک اطلاعات پردازش کنسولی برای مهاجرت قانونی از طریق خانواده را کسب کنید. 

 

قوانین ویزا های خانوادگی آمریکا:

به عنوان اولین قدم برای ویزا های خانوادگی آمریکا ، افراد حمایت کننده بایستی یک پرونده برای کسی که با آنها رابطه فامیلی دارد، ثبت کنند. این پرونده شامل پر کردن فرم l-130 می شود. شهروندان آمریکایی که می خواهند برای خواهر، برادر یا والدین خود پرونده ای ثبت کنند، باید 21 ساله یا بالاتر باشند. برای سایر دسته های ویزا های خانوادگی آمریکا ،حداقل سن قانونی تعریف نشده است.

 

با کارشناسان و وکلای با تجربه رویال اپلای همراه باشید.

تلفن تماس: ۲۲۴۰۹۱۹۱ – ۲۲۴۰۸۱۸۱ – ۲۲۴۰۷۱۷۱

آدرس: زعفرانیه، میدان الف، مجتمع تجاری پالادیوم، طبقه نهم شمالی ، واحد ۹۰۸

برای رفتن به صفحه فرم درخواست مشاوره رایگان کلیک کنید.