ویزای EB-5 چیست؟

ویزای EB5 آمریکا راهی برای دریافت گرین کارت (اقامت دائم) از طریق سرمایه گذاری در ایالات متحده است. برنامه ویزای EB5 آمریکا (ویزای سرمایه گذاری) خارجیانی را که می توانند در یک تجارت آمریکایی سرمایه گذاری کنند ، امکان دریافت گرین کارت و اقامت قانونی را فراهم می کند. برنامه ویزای EB5 آمریکا توسط خدمات شهروندی و مهاجرت ایالات متحده (USCIS) اجرا می شود. این برنامه توسط کنگره ایالات متحده در سال ۱۹۹۰ برای تسهیل افزایش سرمایه گذاری در اقتصاد ایالات متحده تاسیس شد. این ویزای سرمایه گذاری آمریکا می تواند به گرین کارت منجر شود تا سرمایه گذار با همسر و فرزندان مجرد زیر ۲۱ سال خود در آمریکا زندگی و کار دائمی انجام دهد. پس از آن ، شما و افراد تحت تکفل شما نیز واجد شرایط شده و درخواست تابعیت می کنید.
موسسه رویال اپلای با دارا بودن وکلای با تجربه دراین پروسه شما را به خوبی راهنمایی و حمایت میکند.

شرایط سرمایه گذاری ویزا EB-5

برای تأمین نیازهای ویزای EB5 آمریکا ، سرمایه گذاران خارجی باید یک سرمایه “در معرض خطر” در یک نهاد تجاری انتفاعی ایالات متحده انجام دهند. مبلغ سرمایه گذاری مورد نیاز ۹۰۰۰۰۰ دلار یا ۱.۸ میلیون دلار است ، بسته به موقعیت جغرافیایی پروژه ای که در آن سرمایه گذاری می کنید. اگر در یک منطقه اشتغال زایی (TEA) سرمایه گذاری کنید ، سرمایه گذاری ۹۰۰۰۰۰ دلار است و اگر در جای دیگر سرمایه گذاری کنید حداقل سرمایه گذاری مورد نیاز ۱.۸ دلار است میلیون. سرمایه گذاری های EB5 باید منجر به ایجاد ۱۰ شغل تمام وقت در ایالات متحده شود که حداقل برای دو سال وجود داشته باشد.

سرمایه گذاری های مرکز منطقه ای EB-5

متقاضیان ویزای سرمایه گذار EB5 دو گزینه اصلی سرمایه گذاری دارند. سرمایه گذاران می توانند به طور مستقیم یا از طریق سرمایه گذاری پشتیبانی شده توسط یک مرکز منطقه ای EB5 سرمایه گذاری کنند. سرمایه گذاران مستقیم باید پروژه سرمایه گذاری خود را پیدا کنند و از توانایی شمارش غیر مستقیم شغل با استفاده از روش های اقتصادی معقول بهره مند نشوند. سرمایه گذاری مستقیم برای کسانی که خواهان کنترل عملی بیشتر سرمایه گذاری خود و پروژه ای هستند که سرمایه خود را دریافت کرده اند ، بهترین کار است.

متقاضیان ویزای EB5 آمریکا (ویزای سرمایه گذاری آمریکا) همچنین می توانند با حمایت مالی یک مرکز منطقه ای EB5 سرمایه گذاری کنند. این گزینه ممکن است برای کسانی که بیشتر به دنبال کسب درآمد حداکثر سرمایه خود هستند و همچنین افرادی که نمی خواهند بر مدیریت روزمره سرمایه گذاری خود نظارت کنند ، بهترین گزینه برای اهداف مهاجرتی EB5 باشد. مراکز منطقه ای از USCIS برای حمایت مالی از پروژه های سرمایه گذاری EB5 تعیین می کنند. مراکز منطقه ای وظیفه پایبندی به مقررات برنامه USCIS EB5 را دارند. این می تواند سرمایه گذاران را تحت فشار قرار دهد تا آنها فقط مسئول تأمین نیازهای برنامه نباشند. در نتیجه ، سرمایه گذاری آمریکا از طریق مراکز منطقه ای مناسب کسانی است که خواهان رویکرد عملی تر هستند ، جایی که آنها مسئولیت مدیریت مستقیم سرمایه گذاری خود را ندارند. بیش از ۹۵ درصد کل ویزاهای EB5 صادر شده در سال ۲۰۱۹ براساس سرمایه گذاری های انجام شده از طریق یک مرکز منطقه ای بوده است.

ویزای EB5

الزامات ایجاد شغل EB-5

طبق USCIS ، یک سرمایه گذاری EB-5 باید حداقل ۱۰ موقعیت تمام وقت را برای کارگران در ایالات متحده که واجد شرایط هستند حفظ یا ایجاد کند. این ایجاد یا حفظ مشاغل به طور کلی باید ظرف دو سال از اقامت دائم مشروط سرمایه گذار و ورود به ایالات متحده انجام شود. مشاغل ایجاد شده در پروژه های EB-5 به صورت مستقیم ، غیر مستقیم یا القایی تعریف می شوند. در زمینه سرمایه گذاری مستقیم ، متقاضی ویزای EB5 آمریکا باید ثابت کند که سرمایه EB-5 منجر به واقعی شدن مشاغل مستقیم کارکنانی می شود که مستقیماً در مشاغلی که در آن سرمایه گذاری انجام شده است (به عنوان مثال تمام وقت) .در متن مرکز منطقه ای ، متقاضی می تواند مشاغل مستقیم ، غیرمستقیم و ناشی از نیاز اشتغال ایجاد کند. مشاغل غیرمستقیم و ناشی از آن با فرمول های ریاضی نشان داده می شود که تأثیر اقتصادی سرمایه گذاری EB5 را اندازه گیری می کند.

جدول زمانی پردازش ویزا EB-5 به چه صورت میباشد؟

اولین قدم ارائه دادخواست I-526 است که در حال حاضر زمان رسیدگی آن از ۳۵ ماه تا ۵۲.۵ ماه ۳ تخمین زده شده است ، هرچند این روند برای متولدین خارج از سرزمین اصلی چین دلیل روش دسترسی به ویزا برای زمان پردازش. سریعتر است .

پس از تأیید دادخواست I-526 ، یک تبعه خارجی تنها در صورتی می تواند جلو برود که ویزا براساس کشور محل تولد خود بلافاصله در اختیار وی قرار گیرد. بنابراین ، جدول زمانی پردازش EB5 با توجه به کشور متولد متقاضی به دلیل محدودیت های ویزا در هر کشور در هر سال مالی ، متفاوت است.

با فرض اینکه شماره ویزا فوراً در دسترس باشد ، اگر یک تبعه خارجی در خارج از ایالات متحده باشد ، آنها یک پرونده DS-260 ، برنامه الکترونیکی ویزا مهاجر با مرکز ملی ویزا تشکیل می دهند ، در یک مصاحبه ویزا در کنسولگری یا سفارت محلی خود شرکت می کنند ، و پس از ان با ویزای EB5 به ایالات متحده  وارد می شوند.با ورود به ایالات متحده با ویزای EB5 آمریکا ، شهروند خارجی گرین کارت مشروط خود را دریافت می کند. این روند به طور معمول تقریباً ۹-۱۲ ماه به طول می انجامد اما بسته به در دسترس بودن وقت ویزا در کنسولگری یا سفارت محلی آنها ممکن است طولانی تر باشد.

سرمایه گذاری مستقیمEB-5

اگر مسیر سرمایه گذاری مستقیم را در نظر داشته باشید ، مستقیماً از یک سرمایه گذار شخصی (یا سرمایه گذاران) سرمایه گذاری دریافت می کنید و با مرکز منطقه ای ارتباط برقرار نمی کنید. مزیت این کار این است که شما مجبور نیستید یک برنامه I-924 را به عنوان توسعه دهنده در USCIS ثبت کنید ، اما باید شرایط سختگیرانه این گزینه را نیز در نظر بگیرید.

به طور کلی ، برنامه سرمایه گذار مهاجر EB-5 یک گزینه محبوب و مناسب برای توسعه دهندگان در طیف گسترده ای از صنایع است. اگر ویزای EB-5 به درستی توسط یک توسعه دهنده شخصی مدیریت شود و از آن برای پروژه های مناسب استفاده شود ، یک گزینه قانونی و منحصر به فرد برای تأمین مالی شرکت های تجاری در ایالات متحده می باشد.

“برای دریافت اطلاعات بیشتر می توانید با مشاورین رویال اپلای در تماس باشید.”