EB1 ویزای

(Employment Based Immigration) مهاجرت از طریق کاریابی:

 

سوالات مربوط به ویزای eb1

شرایط ویزای EB5 آمریکا

مدت زمان بررسی ویزایEB1:

ویزای EB5 آمریکا- به طور کلی، زمان بررسی برای ویزای EB-1 حدود ۸ ماه است. پس از تایید EB-1، دولت حدود ۶ ماه طول می کشد تا اقامت دائم را صادر کند. این زمان ها فقط در صورتی در دسترس هستند که دسته بندی EB-1 فعال باشند. متقاضیان می توانند وضعیت را در ویزا DOS بررسی کنند.

 

آیا ویزایEB1 نوعی گیرین کارت است؟

ویزای EB1 یک کارت سبز مبتنی بر اشتغال است که برای اتباع خارجی که توانایی فوق العاده ای در زمینه تخصصی خود، اعم از علوم، هنر، آموزش، تجارت، یا فعالت ورزشی (به صورت حرفه ای) نشان می دهند، در دسترس است.

آیا اجازه اقامت دائم برای ویزای EB1 ضروری است؟

کارت سبز EB-1 نیازی به اجازه اقامت دائم ندارد و در نتیجه زمان بررسی EB1 کاهش می یابد.تمام کنسولگری های آمریکا در کشورهای مختلف ،اطلاعات درخواست شما را در دسترس خود دارند. این بدان معناست که شماره ویزا در ماهی که درخواست خود را ثبت می کنید در دسترس خواهد بود.   

برای گرفتن ویزای EB1چگونه میتنوانم واجد شرایط باشم؟

برای واجد شرایط بودن، فرد خارجی باید بتواند تحسین ملی یا بین المللی پایدار را از خود نشان دهد. دستاوردهای فرد در این زمینه، به طور کلی باید با مستندات گسترده اثبات شود.

چه تعداد مدرک برای اخذ ویزایEB1لازم است:

مدارک و اسناد مورد نیاز به EB1A بسیار سختگیرانه تر از آنچه قبلاً بوداست میباشد. حتی اگر متقاضی ۲۰۰ استناد داشته باشد، اکنون مزیتی برای درخواست EB1A ندارد. خوشبختانه، USCIS به متقاضی اجازه می دهد تا چندین درخواست تایید شده I-140 داشته باشد.

آیا همسر می تواند روی ویزای EB1 کار کند؟

دارندگان ویزای EB-1 مجاز به آوردن افراد تحت تکفل به ایالات متحده، مانند همسر یا فرزندان مجرد زیر ۲۱ سال، با ویزای وابسته هستند. پیشنهاد کار برای دسته EB-1(A) ضروری نیست.

 

آیا برای دریافت ویزای EB1 به کارفرما یا اسپانسر احتیاج است؟

دسته EB1-1 نیازی به حمایت کارفرما ندارد (اگرچه ممکن است چنین درخواستی توسط یک کارفرما حمایت شود) و نیازی به گواهینامه کار ندارد تا نشان دهد هیچ فرد آمریکایی با حداقل صلاحیت برای این کار وجود ندارد.

 

 

آیا می توانم برای EB1 به تنهایی اقدام کنم؟

برای ویزای EB1 ، حتی اگر کارفرما نداشته باشید، همچنان می توانید درخواست EB-1A را برای خود ثبت کنید. اگر شما یک دانشجوی دکترا، یا دارای مدرک دکترا هستید، می توانید به تنهایی برای گرین کارت ایالات متحده درخواست دهید، (حتی بدون حمایت کارفرما درایالات متحده.)

 

دسته بندی ویزای EB1چیست؟

دسته مبتنی بر استخدام، اولویت اول (EB1) یا کارمندان اولویت دار برای افراد دارای توانایی فوق العاده (EB1(a))، اساتید و محققان برجسته (EB1(b)) و مدیران اجرایی و مدیران چند ملیتی (EB1(c) است.

 

اقامت آمریکا از طریق ثبت اختراع 

آیا ثبت اختراع به EB1 کمک می کند؟

انتشارات دانشجویی در مورد فرد متقاضی EB1 تاثیر کمی دارند. اختراعات تنها در صورت اعطا شدن، و در صورتی که تأثیر قابل توجهی داشته باشند و یا به طور گسترده پذیرفته شده باشند، اهمیت اساسی دارند.

 

 

آیا داشتن مدرک PHD در سریع تر گرفتن گیرین کارت تاثیر دارد؟

متاسفانه در حال حاضر هیچ مسیر مستقیمی برای گرفتن گیرین کارت از طریق دکترا وجود ندارد. داشتن آن به طور خودکار به شما گرین کارت نمی دهد . (مهم نیست که ویزای شما EB-1 یا هر دسته دیگری باشد). با این حال، اگر برخی از الزامات دیگر برای ویزای EB-1 را ندارید، مزیتی را به همراه خواهد داشت.

 

 

 

امیدواریم این مطالب کمک لازم به شما کرده باشد، در هر مرحله همکاران ما در رویال اپلای در کنار شما خواهند بود و می توانید برای دریافت اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.