ثبت نام لاتاری آمریکا – ویزای مشهور لاتاری برای اولین بار در دهه 1940 با عنوان “کارت ثبت نام بیگانه” معرفی شد. اولین شناسه در اندازه کارتهای اعتباری دارای نوشته سبز و یک عکس سبز بود. بنابراین، عبارت “کارت سبز” ابداع و به سرعت رایج شد. در همین حال گرین کارت آمریکا چندین بار رنگ خود را تغییر داده است و مدتی حتی صورتی رنگ بود اما از سال 1999 دوباره از سایه سبز روشن استفاده شد. در حال حاضر بیش از 10 میلیون خارجی با گرین کارت در ایالات متحده زندگی می کنند. 

لاتاری امریکا چیست؟

 

برنامه تنوع ویزا یا (قرعه کشی DV) تحت نظارت کنگره آمریکا است و به 55,000 نفر از کشورهایی که از نظر مهاجرت به ایالات متحده آمریکا از نرخ کمی برخوردار هستند، اجازه می دهد تا هر سال برای ویزاهای مهاجرتی که به عنوان گرین کارت نیز شناخته می شوند، واجد شرایط شوند. این برنامه “قرعه کشی گرین کارت” یا “dv-lottery” نامیده می شود و برندگان از طریق یک نقشه تصادفی از بین 10تا 12 میلیون نفر که هر ساله تقاضای این ویزا را دارند، تعیین می شوند. ایالات متحده کشور رویایی مهاجران است. با این حال، افراد بیشتری از کشورهای خاص نسبت به سایر کشورها به ایالات متحده مهاجرت می کنند. به عنوان مثال، کسانی که از مکزیک، چین و فیلیپین مهاجرت می کنند بسیار بیشتر از تعداد کشورهای دیگر است.

 

 

ویزای لاتاری آمریکا برای ایرانیان:

به منظور حفظ تنوع در جمعیت، قوانین ایالات متحده مهاجرت را از مناطق خاصی از جهان تنظیم می کند. به همین دلیل، ایالات متحده از سال 1994 به طور تصادفی 55,000 به اصطلاح Green Card را در قرعه کشی DV توزیع کرده است.

شرایط ثبت نام لاتاری آمریکا:

تقریباً همه می توانند در قرعه کشی لاتاری درخواست کنند فقط دو شرط لازم برای واجد شرایط بودن گرفتن گرین کارت ایالات متحده امریکا وجود دارد:

1- کشور تولد شما مطابق نقشه های سیاسی فعلی آمریکا باشد (کشورهای مجاز)

2- آموزش و یا تجربه های کاری شما

 

حداقل تحصیلات دبیرستانی یا معادل دیپلم 12 ساله و یا دو سال سابقه کار در طی پنج سال گذشته در یک شغل. گرین کارت آمریکا حق قانونی برای زندگی و کار دائمی در ایالات متحده را به شما می دهد. علاوه بر این، شما تقریباً تمام حقوق یک شهروند آمریکایی را دارید.

زمان ثبت نام لاتاری و تاریخ اعلام نتایج لاتاری امریکا:

مدت زمان محدودی وجود دارد که در طی آن می توانید در هر سال برای برنامه ویزای لاتاری (DV) ثبت نام کنید. معمولا از اوایل ماه اکتبر (مهر ماه) آغاز می شود و تا اوایل نوامبر (آبان ماه) این فرصت پایان می یابد. وزارت امور خارجه آمریکا هر سال دستورالعمل های دقیقی را برای ورود به برنامه DV منتشر می کند. این دستورالعمل ها شامل تاریخ ثبت نام هستند که در طی آن می توانید وارد شوید. کلیه اطلاعات باید طی دوره ثبت نام مشخص در وب سایت الکترونیکی (E-DV) ارسال شود.

هیچ ثبت نام خارج از تاریخ مشخص شده یا ثبت نام کاغذی پذیرفته نمی شوند. این قانون در هر دوره ثبت نام فقط یک بار برای هر شخص امکان پذیر است. وزارت امور خارجه آمریکا برای شناسایی چندین ثبت نام از فناوری پیشرفته استفاده می کند. اگر بیش از یک بار ارسال کنید، رد صلاحیت می شوید.

این وب سایت تا تاریخ و زمان مشخص شده در صفحه وب دستورالعمل DV فعال نمی شود. پس از ارسال اطلاعات کامل، صفحه تأیید حاوی نام خود و یک شماره تأیید منحصر به فرد را مشاهده خواهید کرد. این صفحه تأیید را برای سوابق خود چاپ کنید.

بسیار مهم است که شماره تأیید خود را حفظ کنید. این تنها راهی است که می توانید وضعیت پذیرش خود را بررسی کنید و در صورت انتخاب، شما نیاز دارید تا دستورالعمل های بیشتری را بدست آورید و برای مصاحبه ویزا برنامه ریزی کنید.

هر سال، وزارت امور خارجه آمریکا، بر اساس تخصیص ویزاهای موجود در هر منطقه و کشور، از کلیه ورودی های ثبت شده، انتخاب تصادفی (قرعه کشی) را انجام می دهد. هر ساله تقریبا در تاریخ 7 ماه می (May)، اطلاعات مربوط به بررسی وضعیت در وب سایت تنوع الکترونیکی ویزا (E-DV) به روز می شود و این تاریخ زمان اعلام نتایج لاتاری است.

 

 

کارشناسان مهاجرتی رویال اپلای تمام شرایط پرداخت هزینه های لاتاری برای اقامت آمریكا را در این مقاله برای شما جمع آوری کردند.  در ادامه هزینه های ثبت نام در لاتاری و همچنین هزینه های ویزا و مهاجرت به آمریکا را بررسی می کنیم .

ھزینه ثبت نام در لاتاری آمریكا چقدر است؟

ھزینه ثبت نام در لاتاری آمریكا

 

برای ثبت نام الکترونیکی ھیچ ھزینه ای دریافت نمی شود. با این حال، اگر در لاتاری انتخاب شده اید و و برای ویزا درخواست می دهید، باید تمام ھزینه ھای درخواست ویزا را در زمان درخواست و مصاحبه مستقیما به صندوق کنسولی سفارت یا اداره مهاجرت آمریکا  پرداخت کنید. اگر منتخب ویزا هستید و در ایالات متحده آمریكا حضور دارید  و برای تبدیل وضعیت خود به اداره مهاجرت آمریکا مراجعه می کنید، تمام ھزینه ھای مورد نیاز را باید مستقیما به اداره مهاجرت آمریکا پرداخت کنید.در صورت منتخب شدن، جزئیات مربوط به ھزینه ھای مورد نیاز را در دستورالعمل ھای ارائه شده از طریق وبسایت DV-E در آدرس gov.state.dvprogram دریافت خواھید کرد.

 

در صورت انتخاب در برنامه لاتاری ، هزینه ویزا و مھاجرت را چگونه و کجا باید پرداخت کرد ؟

اگرشما انتخاب شده اید، دستورالعمل ھای مربوط به فرآیند درخواست ویزا را از طریق بررسی وضعیت ثبت نام کننده در gov.state.dvprogram  دریافت خواھید کرد. شما تمام ھزینه ھا را فقط در سفارت یا کنسول گری آمریکا در زمان مصاحبه پرداخت می کنید.صندوق دار کنسولی آمریکا فورا رسید رسمی  پرداخت شما را تحویل می دهد. چنانچه شما براى مصاحبه در سفارت یا کنسولگری آمریكا اقدام می كنید، بابت ویزای مھاجرتی به ھیچ وجه ھزینه اى را از طریق پست،  Union Westernیا ھرگونه سرویس پستى نفرستید. اگر شما انتخاب شده اید و در حال حاضر در ایالات متحده آمریكا حضور دارید و قصد دارید برای تبدیل وضعیت در اداره مهاجرت آمریکا اقدام کنید، از طریق بررسی وضعیت متقاضیان در gov.state.dvprogram دستورالعمل های جداگانه ای در مورد نحوه ارسال هزینه های درخواست تبدیل وضعیت به یک بانک در آمریکا در دسترس می باشد.

 

اگر فرد برای دریافت ویزا درخواست کند، اما واجد شرایط دریافت آن نباشد، آیا می تواند ھزینه ویزای پرداختی خود را پس بگیرد؟

خیر، هزینه درخواست ویزا قابل استرداد نیست. شما باید تمام شرایط لازم برای ویزا که در این دستورالعمل آمده است را داشته باشید. اگر یک افسر کنسولی تشخیص دھد که شرایط ویزا را برآورده نمی کنید یا طبق قوانین آمریكا واجد شرایط لاتاری نیستید، افسر کنسولی نمی تواند ویزا صادر کند و شما تمام ھزینه ھای پرداخت شده را از دست خواھید داد.

 

پاسخ به سوالات متداول و مهم در ارتباط با لاتاری و اقامت آمریکا

در ارتباط با لاتاری و اقامت آمریکا سوالات زیادی وجود دارد که ما در این بخش به برخی از سوالات مهم و متداول برنامه مهاجرتی آمریکا لاتاری می پردازیم.

 1. آیا افرادی که قبلاً برای ویزای مهاجرت در نوع دیگری اقدام کرده اند، می توانند برای ثبت نام در لاتاری آمریکا اقدام کنند؟

بله

 

 1. اگر فرد منتخب شده در برنامه لاتاری آمریکا فوت کند، چه اتفاقی برای پرونده می افتد؟

اگر یک فرد منتخب قبل از سفر به ایالات متحده آمریكا یا قبل از تبدیل وضعیت در آمریكا فوت کند، پرونده به طور خودکار بسته می شود و به ھمسر یا فرزندان منتخب متوفی، ویزا تعلق نمی گیرد و ھرنوع روادید صادر شده برای آنھا باطل می شود.

 1. چه تعداد ویزا در برنامه لاتاری صادر می شود؟

طبق قانون، هر ساله حداکثر 55000 ویزا در اختیار افراد واجد شرایط قرار می گیرد.

 1. آیا شرط حداقل سن برای ثبت نام لاتاری وجود دارد؟

خیر، اما شرط داشتن تحصیلات دبیرستانی یا سابقه کاربرای ھر متقاضی اصلی در زمان درخواست اجباری است به همین دلیل در عمل اکثر افراد زیر 18 سال رد صلاحیت می شوند.

 1. چه تعداد ویزای 2023 DV- برای شھروندان ھر منطقه و کشورھاى واجد شرایط اختصاص داده می شود؟

اداره مهاجرت و شهروندی کانادا محدودیت های منطقه ای یا کشورها را مطابق مقررات در بخش203 ( c )قانون مھاجرت تعیین می کند. به طور کلی بیش از ھفت درصد از کل ویزای موجود نمی تواند به شھروندان یك کشور تعلق گیرد.

 1. چه مشاغلی واجد شرایط برنامه DV-2023 ھستند؟

وزارت امور خارجه آمریکا از بانک اطلاعاتى  O*Net OnLine وزارت کار آمریکا برای تعیین سابقه کار واجد شرایط استفاده خواھد کرد. بانک اطلاعاتى  O*Net OnLine تجارب شغلی را در پنج “حوزه” طبقه بندی می کند. با وجود این که وبسایت وزارت کار مشاغل زیادی را لیست می کند، اما همه مشاغل واجد شرایط برنامه DV نیستنند. برای واجد شرایط بودن برای DV براساس سابقه کاری خود، باید در پنج سال گذشته، دو سال تجربه در مشاغل طبقه بندی شده در بانک اطلاعاتی را داشته باشید.

 1. چه موقع می توانم مراحل ثبت نام را انجام دهم؟

مدت زمان ورود به ثبت نام آنلاین بین  12:00 ظهر( منطقه زمانی: (EDT(GMT-4) چهارشنبه، 6 اکتبر 2021  تا  12:00 ظهر( منطقه زمانی: EST(GMT-4)) سه شنبه، 9 نوامبر 2021 می باشد.ھر سال میلیون ھا نفردر این برنامه ثبت نام می کنند. محدودیت بازه زمانی ثبت نام موجب می شود تا انتخاب شوندگان به طور منظم اطلاع رسانی شوند و همچنین متقاضیان ویزا، سفارتخانه ها و کنسولگری ها زمان کافی برای تکمیل پرونده یا پردازش ویزا خواهد داشت. اکیدا توصیه می شود که ثبت نام خود را به ساعات پایانی زمان بندی اعلام شده موکول نکنید چون ممکن است با کندی سیستم مواجه شوید.

 1. آیا می توان فرم ثبت نام درلاتاری را در برنامه Word ثبت نموده و بعداً آن را تکمیل و ارسال کرد؟

خیر، شما نمی توانید فرم ثبت نام را در برنامه ی دیگری ذخیره کرده و بعداً ارسال کنید. اطلاعات خود را باید به صورت آنلاین تکمیل و ارسال کنید.

 1. آیا می توان فرم را آنلاین پر کرد و بعداً آن را تکمیل کرد؟

خیر، فرم ثبت نام به گونه ای طراحی شده است که باید یک باره تکمیل و ارسال شود به این صورت که شما 60 دقیقه فرصت دارید تا فرم خود را از طریق وبسایت DV-E دانلود کرده، تکمیل و ارسال کنید و اگر دراین 60 دقیقه نتوانید فرم را تکمیل و ارسال نمایید، هرگونه اطلاعاتی که درج شده است توسط سیستم از بین خواهد رفت. قبل از شروع ثبت نام، بدانید به چه اطلاعاتی نیاز دارید بنابراین  به صورت آنلاین دستورالعمل های DV را کامل مطالعه کنید.

 1. متقاضی لاتاری چگونه می تواند از هرگونه دلیل عدم صلاحیت دریافت ویزا، معافیت دریافت کند؟

شرایط عدم صلاحیت ویزای مھاجرتی که در قانون مهاجرت و تابعیت (INA) ارائه می شود، می تواند مشمول متقاضیان لاتاری نیز بشود . به جز مواردی که دلایل عدم صلاحیت ویزا مطابق این قانون وجود ندارد، هیچ گونه رسیدگی رسمی به درخواست های معافیت نمی شود.  برخی از مقررات معافیت برای افرادی که دارای خویشاوندان نزدیک که شھروندان یا دارندگان اقامت دائم آمریکا می باشند در برخی موارد دردسترس متقاضیان لاتاری  قرا می گیرند، اما محدودیت زمانی در این برنامه قرعه کشی  استفاده از چنین مقرراتی را برای متقاضیان دشوار می کند.

 1. چرا اتباع برخى از کشورھا واجد شرایط برنامه ویزاى DV نیستند؟

برنامه  DV-2023 به منظور ایجاد یک فرصت مھاجرتی برای افراد از کشورھای با نرخ مهاجرت پایین می باشد.  قوانین ایالات متحده آمریكا کشورهایی که تعداد مهاجران آن بالا هستند را به عنوان کشورهایی تعریف می کنند که تعداد 50000 نفر از طریق ویزاهای خانوادگی و یا شغلی در 5 سال گذشته به آمریکا مهاجرت کردند. اداره مهاجرت آمریکا  سالانه تعداد پذیرش مهاجران از طریق انواع ویزاها را مورد شمارش قرار می دهد و با تعداد پنج سال گذشته مقایسه نموده و بر این اساس کشورهای واجد شرایط را شناسایی می کند. این بازشماری سالانه انجام می شود بنابراین ممکن است فھرست کشورھای واجد شرایط و غیر واجد شرایط از یک سال به سال دیگرتغییر کند.

برای آگاهی از کشورهایی که برای ثبت نام در برنامه مهاجرتی آمریکا لاتاری واجدالشرایط نیستند مقاله ” مهاجرت به آمریکا از طریق لاتاری ” را با یک کلیک بخوانید.

 

 1. اگر در یک کشور واجد شرایط متولد نشده ام، آیا ھنوز می توانم برای لاتاری درخواست خود را ثبت کنم؟

 

در این صورت با دو شرط امکان ثبت درخواست دارید: اولاً، اگر همسر شما در یک کشور واجد شرایط برنامه DV-2023  باشد، می توانید از طریق این کشور درخواست دهید. از آنجا شما بر مبنای كشورمحل تولد ھمسرتان واجد شرایط ھستید، فقط در صورتی برای شما ویزای مھاجرتی صادر می شود که ھمسرتان نیز واجد شرایط  باشد و ویزا برای او صادر شده باشد. ھر دو شما باید ھمراه ھم و با استفاده ازویزای DV خود وارد آمریكا شوید. همچنین فرزند خردسال شما نیزمی تواند از کشور محل تولد والدین استفاده نماید. دوماً، شما می توانید از طریق کشور محل تولد والدین خود در صورتی که در کشوری متولد شده اید که هیچ یک از والدین شما در آن متولد نشده اند و در حین تولد شما نیز شهروندی آن را نداشته اند، درخواست خود را ثبت کنید. به طور کلی افرادی که در یک کشور ساکن نیستند و یا متولد نشده اند، تبعه یا شهروند آن کشور محسوب نمی شوند. بنابراین اگر برای دیدار کوتاه مدت، تحصیل یا برای كارمقیم کشوری هستین، شھروند محسوب نمی شوید. در صورتی که مدعی داشتن یکی از شروط فوق الذکر هستید، باید توضیحات خود را در فرم  DV-E در پرسش #6 درج کنید. ذکر یک کشورکه واجد شرایط نیست یا ذکر شروط نادرست باعث می گردد تا واجد شرایط برنامه شناخته نشوید.

 

 

ھشدار در خصوص کلاھبرداری و تقلب در لاتاری برای اخذ اقامت آمریکا :

 

چگونه می توان کلاھبرداری اینترنتی یا ایمیل ھای نا معتبر را گزارش داد؟

می توانید از وبسایتeconsumer. gov ، که توسط کمیسیون تجارت فدرال با ھمکاری آژانس ھای حمایت از مصرف کنندگان از 36 کشور میزبانی شده است، دیدن کنید. ھم چنین می توانید کلاھبرداری را به Center Complaint Crime Internet ( FBI ) گزارش دھید. برای ثبت شکایت در مورد ایمیل ھای نامعتبر، از ابزار شکایت در وبسایت econsumer. gov استفاده کنید یا برای دریافت اطلاعات بیشتر و تماس به وبسایت Department of Justice Unsolicited Commercial Email (“Spam”)  مراجعه کنید.

 

امیدواریم این مطالب کمک لازم به شما کرده باشد، در هر مرحله همکاران ما در رویال اپلای در کنار شما خواهند بود و می توانید برای دریافت اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

کارشناسان مهاجرتی رویال اپلای شما را در همه ی پروسه های مهاجرت به امریکا همراهی می کنند.

 

با کارشناسان و وکلای با تجربه مقیم کانادا و استرالیا و امریکا شرکت مهاجرتی رویال اپلای همراه باشید.

شرکت مهاجرتی رویال اپلای

تلفن تماس: ۲۲۴۰۹۱۹۱-۲۲۴۰۸۱۸۱-۲۲۴۰۷۱۷۱

آدرس:زعفرانیه، میدان الف، مجتمع تجاری پالادیوم، طبقه نهم شمالی ، واحد ۹۰۸

برای رفتن به صفحه فرم درخواست مشاوره رایگان کلیک کنید.