لاتاری امریکا – ویزای مشهور لاتاری برای اولین بار در دهه ۱۹۴۰ با عنوان “کارت ثبت نام بیگانه” معرفی شد. اولین شناسه در اندازه کارتهای اعتباری دارای نوشته سبز و یک عکس سبز بود. بنابراین، عبارت “کارت سبز” ابداع و به سرعت رایج شد. در همین حال گرین کارت آمریکا چندین بار رنگ خود را تغییر داده است و مدتی حتی صورتی رنگ بود اما از سال ۱۹۹۹ دوباره از سایه سبز روشن استفاده شد. در حال حاضر بیش از ۱۰ میلیون خارجی با گرین کارت در ایالات متحده زندگی می کنند. 

لاتاری امریکا چیست؟

 

برنامه تنوع ویزا یا (قرعه کشی DV) تحت نظارت کنگره آمریکا است و به ۵۵,۰۰۰ نفر از کشورهایی که از نظر مهاجرت به ایالات متحده آمریکا از نرخ کمی برخوردار هستند، اجازه می دهد تا هر سال برای ویزاهای مهاجرتی که به عنوان گرین کارت نیز شناخته می شوند، واجد شرایط شوند. این برنامه “قرعه کشی گرین کارت” یا “dv-lottery” نامیده می شود و برندگان از طریق یک نقشه تصادفی از بین ۱۰تا ۱۲ میلیون نفر که هر ساله تقاضای این ویزا را دارند، تعیین می شوند. ایالات متحده کشور رویایی مهاجران است. با این حال، افراد بیشتری از کشورهای خاص نسبت به سایر کشورها به ایالات متحده مهاجرت می کنند. به عنوان مثال، کسانی که از مکزیک، چین و فیلیپین مهاجرت می کنند بسیار بیشتر از تعداد کشورهای دیگر است.

ویزای لاتاری آمریکا برای ایرانیان:

به منظور حفظ تنوع در جمعیت، قوانین ایالات متحده مهاجرت را از مناطق خاصی از جهان تنظیم می کند. به همین دلیل، ایالات متحده از سال ۱۹۹۴ به طور تصادفی ۵۵,۰۰۰ به اصطلاح Green Card را در قرعه کشی DV توزیع کرده است.

شرایط ثبت نام لاتاری آمریکا:

تقریباً همه می توانند در قرعه کشی لاتاری درخواست کنند فقط دو شرط لازم برای واجد شرایط بودن گرفتن گرین کارت ایالات متحده امریکا وجود دارد:

۱- کشور تولد شما مطابق نقشه های سیاسی فعلی آمریکا باشد (کشورهای مجاز)

۲- آموزش و یا تجربه های کاری شما

 

حداقل تحصیلات دبیرستانی یا معادل دیپلم ۱۲ ساله و یا دو سال سابقه کار در طی پنج سال گذشته در یک شغل. گرین کارت آمریکا حق قانونی برای زندگی و کار دائمی در ایالات متحده را به شما می دهد. علاوه بر این، شما تقریباً تمام حقوق یک شهروند آمریکایی را دارید.

زمان ثبت نام لاتاری و تاریخ اعلام نتایج لاتاری امریکا:

مدت زمان محدودی وجود دارد که در طی آن می توانید در هر سال برای برنامه ویزای لاتاری (DV) ثبت نام کنید. معمولا از اوایل ماه اکتبر (مهر ماه) آغاز می شود و تا اوایل نوامبر (آبان ماه) این فرصت پایان می یابد. وزارت امور خارجه آمریکا هر سال دستورالعمل های دقیقی را برای ورود به برنامه DV منتشر می کند. این دستورالعمل ها شامل تاریخ ثبت نام هستند که در طی آن می توانید وارد شوید. کلیه اطلاعات باید طی دوره ثبت نام مشخص در وب سایت الکترونیکی (E-DV) ارسال شود.

هیچ ثبت نام خارج از تاریخ مشخص شده یا ثبت نام کاغذی پذیرفته نمی شوند. این قانون در هر دوره ثبت نام فقط یک بار برای هر شخص امکان پذیر است. وزارت امور خارجه آمریکا برای شناسایی چندین ثبت نام از فناوری پیشرفته استفاده می کند. اگر بیش از یک بار ارسال کنید، رد صلاحیت می شوید.

این وب سایت تا تاریخ و زمان مشخص شده در صفحه وب دستورالعمل DV فعال نمی شود. پس از ارسال اطلاعات کامل، صفحه تأیید حاوی نام خود و یک شماره تأیید منحصر به فرد را مشاهده خواهید کرد. این صفحه تأیید را برای سوابق خود چاپ کنید.

بسیار مهم است که شماره تأیید خود را حفظ کنید. این تنها راهی است که می توانید وضعیت پذیرش خود را بررسی کنید و در صورت انتخاب، شما نیاز دارید تا دستورالعمل های بیشتری را بدست آورید و برای مصاحبه ویزا برنامه ریزی کنید.

هر سال، وزارت امور خارجه آمریکا، بر اساس تخصیص ویزاهای موجود در هر منطقه و کشور، از کلیه ورودی های ثبت شده، انتخاب تصادفی (قرعه کشی) را انجام می دهد. هر ساله تقریبا در تاریخ ۷ ماه می (May)، اطلاعات مربوط به بررسی وضعیت در وب سایت تنوع الکترونیکی ویزا (E-DV) به روز می شود و این تاریخ زمان اعلام نتایج لاتاری است.

امیدواریم این مطالب کمک لازم به شما کرده باشد، در هر مرحله همکاران ما در رویال اپلای در کنار شما خواهند بود و می توانید برای دریافت اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.