پرچم کشور آمریکا


ویزای کار آمریکا

ویزای کار امریکا برای افرادی استفاده می شود که می توانند برای مدت زمان مشخصی به طور موقت به آمریکا بروند و کار کنند. مدت زمان کار شما باید در قرارداد کار یا درخواست ویزا ذکر شود. این نوع ویزای ایالات متحده به افراد اجازه کار به مدت نامحدود یا دائمی در ایالات متحده را نمی دهد. متقاضیان باید لیستی از شرایط ویزای ایالات متحده را تکمیل کرده و اسناد مشخص شده در بخشهای بعدی این مقاله را ارائه دهند تا واجد شرایط درخواست ویزای کار موقت ایالات متحده باشند.

در این مقاله تیم رویال اپلای قصد دارد تمامی شرایط ویزای کار امریکا را مورد بررسی قرار دهد. برای دریافت تمامی اطلاعات درباره ی ویزاهای کاری امریکا تا اخر این مقاله همراه رویال اپلای باشید.

آمریکا علاوه بر اینکه کشوری است که افراد زیادی برای اهداف گردشگری به آنجا می روند ، همچنین یک مقصد محبوب کاری است. مردم از سراسر جهان به دلیل حقوق بالا و محیط کار مناسب می خواهند در آمریکا کار کنند.

دو روش وجود دارد که از طریق آنها می توانید برای اهداف شغلی به ایالات متحده بروید:

 • به عنوان یک کارمند موقت
 • به عنوان یک کارمند تحت حمایت / دائمی

کارمندان موقت به ویزای غیر مهاجرتی ایالات متحده نیاز دارند ، در حالی که کارمندان تحت حمایت به ویزای مهاجرتی نیاز دارند.
در این مقاله رویال اپلای کلیه مواردی که شما باید در مورد کارمند موقت بودن و گرفتن ویزای کار آمریکا بدانید را مورد بررسی قرار داده است.

ویزای کاری آمریکاشرایط اخذ ویزای کار ایالات متحده امریکا

سه شرط وجود دارد که کسی که علاقه مند به دریافت ویزای کار آمریکا است ، باید قبل از درخواست ویزا آن را انجام دهد. اگر حتی یکی از این شرایط را نداشته باشید ، ممکن است سفارت درخواست ویزا شما را رد کند. این باعث می شود که نتوانید به آمریکا سفر کنید و در آنجا کار کنید. این پیش شرط ها به شرح زیر است:

 • در ایالات متحده پیشنهاد شغلی داشته باشید.
 • برای اینکه بتوانید ویزای کار امریکا را بدست آورید ، باید در ایالات متحده درخواست کنید و در یک موقعی شغلی پذیرفته شوید. این به این دلیل است که ایالات متحده قبل از شروع درخواست ویزا به اسناد مختلفی کارفرمای شما نیاز دارد.
 • دادخواست تأیید شده توسط خدمات شهروندی و مهاجرت ایالات متحده (USCIS) را داشته باشید.

این شرایط به این معنی است که قبل از درخواست ویزای کار آمریکا ، کارفرمای شما باید دادخواست نیروی کار غیر مهاجر را در USCIS ثبت کند. این دادخواست که به عنوان فرم ۱۲۹-I شناخته می شود و مهمترین سند برای گرفتن ویزای کار شماست. وقتی USCIS دادخواست کارفرمای شما را تأیید کرد ، می توانید درخواست ویزا را شروع کنید. با این حال ، اگر دادخواست شما تأیید شود ، این بدان معنا نیست که سفارت آمریکا به طور خودکار ویزای کار به شما میدهد. به دلایلی که ممکن است در صلاحدید سفارت باقی بماند ، حتی در صورت تأیید دادخواست USCIS ، امکان دارد ویزای کار توسط شما دریافت نشود.

تأیید مجوز کار توسط وزارت کار امریکا (DOL)

برخی از ویزاهای کاری ، به طور خاص ۱B-H ،۱B1-H ،۲A-H و ۲B-H همچنین لازم است کارفرمای شما دارای گواهینامه از DOL باشد. کارفرمای شما باید قبل از ثبت دادخواست در USCIS ، از طرف شما درخواست DOL کند.
دولت ایالات متحده این گواهینامه را به عنوان اثبات نیاز کارفرمایان ایالات متحده به نیروی کار خارجی می خواهد. آنها باید ثابت کنند که نمی توانند آن موقعیت های شغلی را با کارمندان ایالات متحده پر کنند. علاوه بر این ، برای اطمینان از اینکه نیروی خارجی موقت تأثیری منفی بر موقعیت های شغلی شهروندان ایالات متحده ندارند ، باید اطمینان حاصل کنند.

شرایط ویزای کار ایالات متحده

علاوه بر تحقق سه شرط لازم ، شما باید این مدارک را نیز داشته باشید:

گذرنامه معتبر – که باید برای کل مدت اقامت شما در ایالات متحده و شش ماه دیگر پس از بازگشت معتبر باشد عکس ویزای ایالات متحده – که هنگام پر کردن فرم درخواست آنالین ، باید بارگذاری کنید. شماره رسید ، که می توانید در دادخواست تأیید شده خود برای نیروی کار غیر مهاجر فرم (۱۲۹-I) که کارفرمای شما ثبت کرده است ، پیدا کنید.

صفحه تأییدی که درخواست ویزای غیرمهاجرتی خود را تکمیل کرده اید .

رسیدی که ثابت می کند شما هزینه درخواست را پرداخت کرده اید. برای ویزاهای کاری ایالات متحده ، هزینه درخواست ۱۹۰ دلار است. همچنین ممکن است هزینه های اضافی برای اقامت شما اعمال شود ، بنابراین باید در مورد جزئیات بیشتر با سفارت ایالات متحده مشورت کنید.

اثبات اینکه پس از پایان کار در ایالات متحده به کشور خود باز خواهید گشت. این مورد در مورد انواع ویزاهای کاری به استثنای ویزای ۱B-H و L اعمال می شود. نمونه هایی از چگونگی اثبات بازگشت خود از ایالات متحده شامل موارد زیر است:

 • ارسال وضعیت اقتصادی خود
 • روابط خانوادگی شما
 • برنامه های بلند مدت شما
 • کشوری که قصد بازگشت به آن را دارید

برای کسانی که متقاضی ویزای L هستند ، باید فرم (۱۲۹S-I) پر شود دادخواست غیر مهاجر بر اساس دادخواست L را نیز داشته باشید. هنگام مصاحبه ویزا باید این فرم را به همراه داشته باشید.

علاوه بر این شرایط عمومی ، که برای همه کسانی که می خواهند ویزای کار آمریکا بگیرند اعمال می شود ، ممکن است مدارک دیگری نیز وجود داشته باشد که شما باید ارائه دهید. برای اطلاعات بیشتر می توانید با مشاورین رویال اپلای در تماس باشید.

کارشناسان و وکلای رویال اپلای با داشتن چندین سال سابقه موفق مهاجرتی در کنار شما هستند.

ویزای کاری آمریکا

حقوق و مسئولیت های شما

نیروی کار موقت در آمریکا مجموعه ای از حقوق را دارند که دولت به آنها اعطا می کند. آنها از نقض و بهره برداری محافظت میشوند ، و می توانند بدون مجازات شدن از این حقوق استفاده کنند. اگر کسی در ایالات متحده حقوق شما را نقض کند و شما آن را گزارش کنید ویزا شما خاتمه نمی یابد و دولت نمی تواند شما را مجبور کند که اگر ویزا هنوز معتبر است ، به کشور خود برگردید ، تنها به این دلیل که این موارد نقض را گزارش کرده اید.

اگر بازرسان Security Homeland و سایر بخش ها به شما اجازه ورود به ایالات متحده را می دهند ، شما همچنین حق دارید برای تمدید اقامت خود درخواست دهید. اما ، با اتمام ویزای شما ، نمی توانید در کشور بمانید ، مگر اینکه سفارت ویزای شما را تمدید کند.

اگر بعد از نامعتبر بودن ویزای کار خود بمانید ، ممکن است در آینده واجد شرایط درخواست ویزای آمریکا نباشید. شما همچنین حق دارید برای همسر یا فرزندان خود در همان دسته ویزایی که دارید درخواست ویزا برای امریکا بدهید.

 • برای دارندگان ویزای H ، همسر و فرزندان شما باید برای ویزای ۴-H اقدام کنند
 • اگر ویزای L دارید ، افراد تحت تکفل شما باید برای ویزای ۲-L اقدام کنند
 • برای ویزاهای O ، همسر و فرزندان باید برای ویزای ۳-O اقدام کنند
 • همسر و فرزندان دارنده ویزای P باید برای ویزای ۴-P اقدام کنند
 • کسانی که ویزای Q ، همسر و فرزندان دارند باید برای ویزای ۳-Q اقدام کنند

کارشناسان و وکلای رویال اپلای با داشتن چندین سال سابقه موفق مهاجرتی در کنار شما هستند.برای کسب اطلاعات بیشتر برای ویزای کاری و انواع ویزاهای امریکا از جمله ویزای سرمایه گذاری و ویزای نخبگان امریکا می توانید با مشاورین رویال اپلای در ارتباط باشید.