ویزا استرالیا


مهاجرت به استرالیا:

 استرالیا با توجه به شرایط آب و هوایی مطلوب و همچنین دارا بودن دیگر استاندارد های زندگی معمولاً مورد تقاضای بسیار از افراد از همه ی نقاط جهان از جمله آمریکا، اروپا و مخصوصاً آسیا بوده است. یکی از جذاب ترین مسائل موجود در استرالیا مسئله کار است. با توجه به گزینش خاص کشور استرالیا برای ورود نیروی کار به این کشور معمولاً افراد با مشکل مواجه نمی شوند.

 

در این مقاله می خواهیم به سوال های زیر جواب بدهیم:

 – قانون مهاجرت به استرالیا و راه های اخذ تابعیت و اقامت یا اخذ شهروندی استرالیا چگونه است؟

– آیا کودک با تولد نوزاد در این کشور از اتباع کشور محسوب می شود و می تواند تابعیت و اقامت  کسب کند؟

– چه مدت ماندن در کشور موجب اخذ تابعیت و اقامت استرالیا می شود؟

-آیا هنوز هم از طریق  ازدواج با یک استرالیایی می توان تابعیت و اقامت این کشور را به دست آورد؟

 

استرالیا به شگفتی ها طبیعی و فضاهای باز گسترده در جهان معروف است، همچنین دارای سواحل، بیابان و جای های دور افتاده متعددی است. استرالیا یکی از کشورهای شهرنشین جهان است  که به خوبی برای جاذبه های شهرستان های بزرگ خود از جمله سیدنی، ملبورن، بریزبن و پرت شناخته شده است. اما قوانین مهاجرت به این کشور چیست؟ به طور کلی چه راه هایی برای سرمایه گذاری در این کشور زیبا وجود دارد؟

اگر شما هم خواهان مهاجرت به استرالیا هستید وکلای و مشاورین موسسه حقوقی برگزیده رویال اپلای از معتبرترین موسسات مهاجرت کشور در دفتر تهران می توانند شما را یاری دهند. امیدواریم که این مطلب بتواند اطلاعات مفیدی در اختیار شما خواننده گرامی قرار دهد. کشور استرالیا یکی از تخصص های موسسه حقوقی همیار دانش می باشد، جهت کسب اطلاعات بیش تر می توانید مطالب وب سایت را مطالعه و در هر مرحله که سوال یا مشکلی داشتید، با مشاورین ما تماس بگیرید یا فرم های ارزیابی رایگان ما را در صفحه اصلی پر کنید. ویزا استرالیا


مهاجرت به استرالیا از طریق کار:

ارزیابی آنلاین برای افراد واجد شرایط بر روی سیستم امتیاز مهاجرت توسط وزارت مهاجرت به استرالیا و حفاظت از مرزها (DIBP) تعیین شده است. محاسبه ارزیابی نشان می دهد که آیا شما به اندازه کافی امتیاز جهت واجد شرایط بودن برای مهاجرت به استرالیا تحت یکی از کلاس های نیروی کار ماهر برای گرفتن ویزا را دارید. نتیجه مثبت موفقیت ویزا را تضمین نمی کند. به سادگی به معنی این است که شما تعداد لازم و یا حداقل نقاط مثبت و لازم را توسط وزارت مهاجرت به استرالیا و حفاظت از مرزها استرالیا (DIBP) لازم است را دارا هستید یا خیر.

 

الزامات مورد نیاز برای ویزای نیروی کار ماهر استرالیا به شرح زیر است:

 • سن:  زمانی که شما درخواست را ارسال میکنید، سن شما باید زیر ۴۵ سال باشد.
 • زبان انگلیسی:  باید توانایی کافی در زبان انگلیسی برای کار در استرالیا (حداقل در سطح مناسب) را داشته باشید.
 • شغل:  زمانی که شما درخواست معرفی به عنوان یک شاغل ماهر را می دهید که متناسب با مهارت ها و صلاحیت خود را اعلام کنید. شغل خود را باید در فهرست مشاغل ماهر ثبت کنید.
 • ارزیابی مهارت:  قبل از آن از شما خواسته می شود که مهارت های خود را ارزیابی کنید و توسط مواردی ارزیابی صورت گیرد که توسط دولت استرالیا تعیین شده است. برای ارزیابی اشغال معمولاً شرایط خاصی مورد نیاز خواهد بود.
 • ارزیابی سلامت:  شما باید از لحاظ سلامت خوب و معقول باشید و تمامی متقاضیان باید سلامت خود را توسط یک دکتر پانل و تحت معاینه پزشکی ارزیابی کنند.
 • ارزیابی شخصیت:  شما باید شخصیت خوبی داشته باشید و این مورد به سرعت ارزیابی می شود.

 

مهاجرت به استرالیا از طریق ویزای سرمایه گذاری:

معیارها جهت اخذ ویزای سرمایه گذاری  به شرح زیر است:

 • زیر ۵۵ سال سن داشته باشید، هر چند ایالت یا منطقه می تواند از این نیاز صرف نظر کند. اگر سرمایه گذاری پیشنهاد خود را با سود اقتصادی استثنایی برای این کشور یا منطقه پیشنهاد دهد.

 • نمره حداقل ۵ در آزمون آیلتس

 • دارای سطح بالایی از مهارت مدیریت در رابطه با سرمایه گذاری واجد شرایط و یا واجد شرایط فعالیت کسب و کار باشید.

 • حداقل سه سال تجربه در دخالت مستقیم در مدیریت یک یا چند کسب و کار مقدماتی و یا سرمایه گذاری واجد شرایط را داشته باشید.

 • یک رکورد کلی موفق سرمایه گذاری واجد شرایط و یا فعالیت کسب و کار مقدماتی را داشته باشید.

 • یک تعهد واقعی و واقع بینانه برای ادامه کسب و کار و فعالیت های سرمایه گذاری در استرالیا پس از سرمایه گذاری اصلی داشته باشید.

 • قصد واقعی برای اقامت به مدت حداقل دو سال در ایالت یا منطقه ای که در آن سرمایه گذاری شده است داشته باشید.

 

 شما یا شریک زندگی شما بایستی:

برای حداقل یک سال از پنج سال مالی بلافاصله قبل از درخواست، به طور مستقیم یکی از موارد زیر را داشته باشد:

 • شما، یا شریک شما و شریک زندگی شما یک کسب و کار مقدماتی را که در آن را حداقل ۱۰ درصد مالکیت داشته باشد.
 • سرمایه گذاری واجد شرایط متعلق به شما، شریک زندگی و یا شما ترکیبی از حداقل ۱.۵میلیون دلار استرالیا  باشد.
 • در طول دو سال مالی بلافاصله قبل از اینکه دعوت اعمال شود، به طور قانونی کسب و کار خالص به دست آورد، سرمایه گذاری و دارایی های شخصی حداقل ۲۵ میلیون که در عرض دو سال از صدور ویزا برای انتقال قانونی به استرالیا در دسترس هستند، اعطا می گردد.
 • هیچگونه مشارکت در فعالیت برای شریک زندگی شما قابل قبول نیست. درآمد شما از سرمایه گذاری تعیین شده در استرالیا مشمول پرداخت مالیات بر اساس قانون مالیات استرالیا است.

 

مدت زمان دریافت ویزای سرمایه گذاری کشور استرالیا:

این ویزا حدود ۸ – ۱۲ ماه به طول می انجامد، متقاضی پس از آن باید برای مصاحبه حضور پیدا کند.

 

مبلغ مورد نیاز برای سرمایه گذاری در استرالیا:

گردش مالی از ۳میلیون دلار سترالیا راه اندازی کسب و کار و محل اقامت شما در یک منطقه وجود دارد.

کسب و کار شخصی و کل دارایی بایستی ۸۰۰۰۰۰۰ دلار استرالیا  یا دارایی های کسب و کار باشد، یا ۷۵۰۰۰۰ دلار استرالیا در صورت استخدام یک استرالیایی می باشد.

برای هر دوره ۱۲ ماه لازم است به محض این که شما مصاحبه را انجام دادید، پس از آن شما PR کامل را به دست آورید. شما باید حداقل ۳۰٪ از کسب و کار خود را، تا زمانی که شما در حال کار هستید به انجام رسانید.

نکته کلیدی این است که در زمان مصاحبه معیارهای لازم را داشته باشید. شما نیاز است در استرالیا به مدت ۲۴ ماه زندگی کنید. منطقی است که شما بتوانید معیارهای لازم را پس از سال اول، برای بیشتر ۱۲ ماه پس از آن داشته باشید (سفرهای تفریحی و کسب و کار در خارج از استرالیا در طول این زمان مجاز است.)

 

مهاجرت به استرالیا از طریق اخذ ویزای بازنشستگی:

نکات مربوط به دریافت ویزای بازنشستگی کشور استرالیا:

ویزای بازنشستگی سرمایه گذار تنها یک ویزای ورود موقت است. این کار به اقامت دائم در استرالیا و یا تابعیت استرالیا منجر نمی شود.

اگر شخصی با توجه به تقاضا برای یک ویزای سرمایه گذاری بازنشستگی قصد دارد اقدام کند، می بایست:

 • ۵۵ سال یا بیشتر سن داشته باشد.

 • هیچ وابستگی (به غیر از همسر) نداشته باشد.

 • قادر به حمایت از خود در استرالیا بدون کمک هزینه خدمات اجتماعی و رفاه استرالیا باشد.

 

ویزای سرمایه گذار بازنشستگی هیچ حق پوشش (پوشش بیمه بهداشتی ملی استرالیا) و یا مزایای تامین اجتماعی استرالیا ارائه نمی دهد. متقاضی نیاز است برای گرفتن پوشش درمانی خصوصی برای مدت زمان ویزای خود اقدام کند.

یک سازمان دولتی باید یک فرد برای بازنشستگی ویزای سرمایه گذاری خود برای حمایت و سرمایه گذاری با حمایت دولت در منطقه ای خزانه دولت داشته باشد.

اطلاعات ارائه شده توسط متقاضی در مورد محل اقامت خود در استرالیا با زمان مورد نیاز در نظر گرفته می شود، درآمد سالانه و سرمایه گذاری تعیین شده برای پاسخگویی به نیاز های مالی برای اعطای بازنشستگی ویزای سرمایه گذار تعیین می گردد.

اگر درخواست شما مورد تایید باشد، به شما ویزا داده خواهد شد این ویزا اجازه خواهد داد که به سفرهای متعدد در داخل و خارج از استرالیا به مدت ۴ سال بپردازید. قبل از اینکه ویزای شما منقضی شود برای ویزای جدید اقدام کنید، برای شما ممکن است اقامت بیشتر از ۴ سال در نظر گرفته شود.

با این حال، شما نیاز به برآورده سازی معیارهای خاص برای این نوع ویزا هستید. هیچ دوره حداکثر برای شما در استرالیا به عنوان دارنده متوالی سرمایه گذار ویزای بازنشستگی باقی مانده وجود ندارد.

 

 

ویزا استرالیا 
(Subclass 600) ساب کلاس   ۶۰۰:

برای گردشگران، بازدید کنندگان کسب و کار یا بازدید از خانواده برای ۳، ۶ یا ۱۲ ماه صادر می شود.

 

اخذ ویزا دائم خویشاوندی استرالیا:

یکی دیگر از راه های مناسب برای مهاجرت به استرالیا دریافت ویزای دائم خویشاوندی است، که در مطالب دیگر به صورت کامل توضیح داده شده است.

 

با کارشناسان و وکلای با تجربه رویال اپلای همراه باشید.

تلفن تماس: ۲۲۴۰۹۱۹۱ -۲۲۴۰۸۱۸۱ -۲۲۴۰۷۱۷۱

آدرس: ولنجک ، نبش خیابان چهاردهم، ساختمان وفا، واحد۲۰۱

برای رفتن به صفحه فرم درخواست مشاوره رایگان کلیک کنید.