رویال اپلای از ۲۰۱۲ تا کنون، با بهره گیری از وکلای تراز اول مهاجرتی، اقدام به مشاوره و همکاری در زمینه ویزای تخصصی کشور استرالیا نموده است و امروز،  از کارنامه درخشان و پرونده های موفق بسیاری در کارنامه خود برخوردار است. کارشناسان رویال اپلای هر آن چه برای مهاجرتی موفق به استرالیا باید بدانید در اختیار شما قرار می دهند.  در ادامه اطلاعات مهم درباره  ویزای کار و شرایط کار در استرالیا ، نکات مهم در مورد ویزاهای ی موقت، مشاغلی که امکان عدم موفقیت پرونده در آن ها بالا است و برعکس، رشته های مورد نیاز در ویزای کار استرالیا، شغل های مورد نیاز برای ویزای کار استرالیا و سایر موارد مورد در خصوص مهاجرت کاری به استرالیا در اختیار شما قرار داده شده است.


ویزای کار در استرالیا

ویزای کار در استرالیاچرا ویزای کار استرالیا:

کشور استرالیا همواره برنامه ای مدون برای جذب نیروی کار به کشور خود، داشته و دارد. به طوری که توانسته گوی سبقت را از دیگر کشورهای مهاجر پذیر برباید. به محض دریافت ویزای اقامتی کشور استرالیا خدماتی مانند بیمه درمانی کامل، کاریابی رایگان، آموزش رایگان، آموزش دانشگاهی با حداقل هزینه، حقوق در زمان تحصیل، کلاس های ویژه برای تازه واردین و خدمات بی نظیر دیگر برای شما قابل دسترس خواهد بود. همه این امکانات ویژه ی کشور استرالیا، در صورت اقدام درست، در مدت زمانی کوتاه تر از اکثر کشورهای مهاجر پذیر به شما اعطا می شود.

 

کار در استرالیا:

نیروی کار ماهر و بسیار قدرتمند  استرالیا بالغ بر ۱۰ میلیون نفر است که اکثر آن را افراد تحصیل کرده تشکیل می دهند. برخی آموزش های سطح بالا در سطح کالج گذرانده و برخی دیگر دوره های فنی حرفه ای را آموخته و به واسطه مدرک و مهارت خود جذب بازار کار شده اند. نرخ  بیکاری کشور استرالیا چیزی کمتر از ۶ درصد است و حدود یک دهه است که ثابت بوده.  نرخ بیکاری بسیار پایین این کشور، در مقایسه با سایرکشورهای جهان یکی از مزایای مهم کشور استرالیا برای مهاجرت به حساب می آید. 

 

فرصت های شغلی استرالیا:

فرصت های شغلی در کشور استرالیا چیزی در حدود ۲۰۰ هزار مورد در سال است که حدود ۸۰ درصد آن در بخش های خصوصی و الباقی در بخش های دولتی این کشور مشغول به کار می شوند. فرصت های شغلی کشور استرالیا ، به شرایط اقتصادی شهری که در آن اقدام به کار کرده اید و نوع شغلی که دست روی آن گذاشته اید دارد. همه ی اتباع خارجی در استرالیا برای اقدام به کار باید ویزای مناسب کار و اجازه کار داشته باشند. بازار کار کشور استرالیا روند رو به رشدی داشته است. راه های تازه ای مانند مهاجرت شغلی از طریق استارت آپ از فرصت های جدید مهاجرت به استرالیا به حساب می آید که در مقاله های رویال اپلای می توانید به خوبی در باره ی آن ها اطلاعات به روز و کافی کسب کنید. 

 

در آمد سالیانه متقاضی در کشور استرالیا:

طبق قوانین تصویب شده ی کشور استرالیا، شخصی که با ویزای کاری در این کشور مشغول است، باید سالیانه حداقل درآمد بالای ۵۴ هزار دلار داشته باشد.  اگر فرد در یک مجموعه با همکار استرالیایی خود  در یک مرتبه و با یک مسئولیت، قرار دارد او نیز باید به همان مقدار حقوق بگیرد. در نظر داشته باشید میزان حقوق شما رابطه مستقیمی با درجه تسلط شما، تحصیلات، نوع سختی کار و… تعیین می شود.

 

بازار کار استرالیا:

کشور استرالیا از بهترین کشورها از نظر شرایط کاری است. استانداردهای بالای کاری و زندگی در این کشور، ارمغان صنعتی شدن کشور استرالیا و اجرای قانون و عدم فساد در سیستم کشور است. طبق گزارش های اداره آمار کشور استرالیا، درآمد هفتگی افراد شاغل در این کشور چیزی بیش از ۱۰.۰۰۰ دلار استرالیا است.

شرایط کار در استرالیا بر اساس قوانین فدرال، مفاد قرارداد و موافقت نامه هایی که در محل کار تنظیم می گردد تعیین می شود. حقوق برابر، حداکثر زمان کار عادلانه، حداقل حق مرخصی مناسب برخی از ویژگی های کار در استرالیا است.

 

کار در استرالیا

کار در استرالیا

 

ساعت کار در استرالیا:

 ساعت کار در استرالیا ۳۶ تا ۴۰ ساعت در هفته است و روزهای آن از دوشنبه تا آخر وقت اداری جمعه. اما این شرایط در صنعت های مختلف تفاوت هایی دارد. استاندارد ساعت کاری در کشور استرالیا از ۷ صبح الی ۳:۳۰ بعد از ظهر است. این ساعات در برخی اداره های می تواند از ساعت ۹ صبح تا ۵ بعداز ظهر باشد که این زمان ها زمان استراحت و صرف نهار را هم در بر می گیرد. مبلغ اضافه کاری هم در اکثر محیط های کاری متغییر و قابل مذاکره است.

 

سن بازنشستگی در کشور استرالیا چقدر است؟

 بررسی های اخیر انجام شده توسط آژانس بیمه  (axa) انجام شده است نشان می دهد که سن بازنشستگی برای استرالیایی ها ۵۷ سال است که از نظر میانگین جهانی نسبتا پایین است.  آمارهای دیگر بیانگر این است که سن بازنشستگی در کشور استرالیا در حال حاضر برای زنان ۶۰ و برای مردان ۶۵ سال است. استرالیا اغلب با کمبود نیروی کار جوان مواجه است که این نیاز را به راحتی از طریق جذب و استخدام کارجویان دیگر کشورها مدیریت می کند.

 

ارزشیابی توانایی متقاضی:

در اکثر موارد کشور استرالیا مایل است که توانایی های متقاضیان را با معیارهای خود بسنجد که این روند حداقل دو الی سه ماه به طول می انجامد و دارای هزینه ای نسبتا زیاد برای متقاضی است اما اگر متقاضی از کشورهایی باشد که مدارک آن ها نیاز به ارزشیابی داشته باشد این امری ضروری است. افراد در شاخه های مختلف ارزشیابی و ارزیابی می شوند.

مدیران حرفه ای و با سابقه، دارای کارشناسی و با ۵ سال تجربه و سابقه کار مرتبط با Skilled level  درخواست کار داشته باشند،  مدرک فوق دیپلم (مدرک ۲ ساله) که باید در رشته مرتبط با حداقل ۳ سال سابقه کار مرتبط  باشند.

 مدارک فنی حرفه ای (مدرک یک سال و نیم) یا ۳ سال سابقه کار مرتبط با حرفه.

افرادی که دارای مدارک فنی حرفه ای هستند و نام آن ها جزو کشورهایی است که مدارک فنی آن ها باید ارزشیابی گردد، باید زمانی تقریبا ۳ ماهه و مبلغی بالغ بر ۲۲۰۰ دلار هزینه کنند.

افراد متخصص و مدیران پروژه ها، برای ارزشیابی توانایی خود باید از طریق سازمان ارزشیابی کشور استرالیا برای  اعلام نتیجه  اقدام نمایند و مبلغ ۸۱۰ دلار هزینه به این سازمان بپردازند و ۳ الی ۴ ماه زمان  در نظر بگیرند.

 

ویزای کاری استرالیا

ویزای کاری استرالیازبان انگلیسی مورد نیاز برای مهاجرت به استرالیا:

متقاضیان ویزای کار استرالیا باید توانایی خود در زمینه ی زبان انگلیسی را به اثبات برسانند. برای اثبات سطح زبان در صورت داشتن گذرنامه کشورهای غیر انگلیسی زبان، در اکثر مواقع نمره مورد نیاز در هر شاخه از این آزمون آیلتس ۵ به بالا باشد. اما موارد خاصی هستند که  توانایی زبان، در آن ها مورد ارزیابی قرار نمی گیرد که در ادامه به آن ها اشاره می کنیم:

  • اگر که متقاضی ۵ سال از تحصیلات دبیرستان و یا دانشگاهی خود را به زبان انگلیسی گذرانده باشد.
  • در صورتی که درآمد متقاضی در استرالیا بیش از  ۹۶٫۴۰۰ دلار باشد.
  • در صورتی که متقاضی دارای گذرنامه ی نیوزیلند، انگلستان، آمریکا، ایرلند و دیگر کشورهای انگلیسی زبان باشد.

 

بیمه متقاضی ویزای استرالیا:

جهت کار در کشور استرالیا، متقاضی باید از خدمات بیمه بهرمند باشد و سقف این بیمه باید برابر با خدمات بیمه خدمات درمانی کشور استرالیا محاسبه شود.

بیمه متقاضی باید بتواند به اندازه مدت زمانی که ویزای او اعتبار دارد و در مدتی که در استرالیا مشغول است را پوشش دهد. این یک نکته‌ی بسیار مهم در اخذ این ویزا است. شما باید یا شرکت بیمه گذار خود هماهنگ باشید تا نامه ای مبنی بر امکان پوشش برای شما صادر کند.

 

تفاوت ویزای کار و اقامت کاری:

برخلاف تصور معمول، اقامت کار و ویزای کار، دو فرایند متفاومت از هم هستند. بگذارید با ذکر یک مثال قضیه را روشن کنیم. وقتی یک کارفرما در کشور مقصد برای متقاضی مورد نظر یک فرصت شغلی را اعلام می کند، متقاضی کار می تواند برای گرفتن ویزای کاری اقدام کند اما با این نوع ویزا نمی تواند از خدمات دولتی کشور استرالیا استفاده کند. چرا که در این نوع ویزا، ضامن خود شخص کارفرما است و دولت هیچ گونه تعهدی نسبت به کارجو ندارد  و در صورتی که قرارداد کارفرما و متقاضی به اتمام رسد و یا این که کارفرما دیگر تمایلی به همکاری با نیرو نداشته باشد، کارجو مجبور به ترک کشور می شود. اما در طرف دیگر اقامت کاری نوعی ویزا است که بر خلاف ویزای کاری از حمایت کامل دولت استرالیا بهره می برد و شما با این اقامت می توانید از خدمات دولتی کشور استرالیا استفاده کنید.

 

آیا برای اخذ ویزای کار استرالیا حتما باید از وکیل مهاجرت بهره گرفت؟

هرکس برای مهاجرت به هرکجای دنیا می تواند شخصا اقدام نماید. داشتن وکیل مهاجرتی مخصوصا وکیل متخصص روی کشورهایی خاص، که تجربه و احاطه روی موضوع دارد، به شما برای موفقیت کمک می کند. وکیل مهاجرتی، مانند هر وکیل دیگری برای شما عمل می کند. تا همین چند وقت پیش که قانون وکیل تسخیری اجباری نشده بود، شما می توانستید بدون وکیل در دادگاه حاضر شوید. حال اگر طرف مقابل شما از وکیل خبره استفاده می کرد، طبیعتا شانس او برای پیروزی در دادگاه بیشتر می شد. در موضوع خاص مهاجرت، پیروزی شما در مقابل سایر رقبایی مهم است که برای سهمیه مشخص و کاملا محدود مهاجرت به کشور مقصد شما اقدام کرده اند. در این جاست که هر چیزی در این رقابت به شما کمک خواهد کرد، وکیل مهاجرت که جای خود را دارد. داشتن وکیل به هیچ وجه به معنی عدم توانایی متقاضی به اقدام مستقیم نیست و هر متقاضی در صورت داشتن وکیل هم می تواند شخصا اقدام نماید.

 

چرا اقامت کاری در استرالیا؟

کشورهای نیروپذیر براساس نیاز بازار کار خود سالانه اقدام به اعلام لیست مشاغل مورد نیاز می نمایند و با توجه به مطالعات و بررسی هایی که از مهاجرین پذیرفته شده به عمل آمده با هدف ارتقاء شانس موفقیت مهاجر معیارهایی را تعیین کرده و بر اساس آن اقدام به بررسی و پذیرش متقاضیان می نمایند. مواردی چون سن، مدرک تحصیلی و دانش زبان از جمله معیارهای عمومی کشور استرالیا است. این معیارها در سازگاری نیروی کار مهاجر با محیط کشور استرالیا بسیار تاثیر گذار بوده و باعث موفقیت نیروی کار و در نتیجه فواید بی شمار او در اقتصاد این کشور می باشد.

اگر در هرکدام از زمینه های گفته شده سوالی دارید، می توانید از طریق وبسایت رویال اپلای یا تماس با کارشناسان ما در رویال اپلای نسبت به کسب اطلاعات و دریافت مشاوره رایگان اقدام نمایید.

 

با کارشناسان و وکلای با تجربه رویال اپلای همراه باشید.

تلفن تماس: ۲۲۴۰۹۱۹۱ –۲۲۴۰۸۱۸۱۲۲۴۰۷۱۷۱

آدرس: ولنجک ، نبش خیابان چهاردهم، ساختمان وفا، واحد۲۰۱

برای رفتن به صفحه فرم درخواست مشاوره رایگان کلیک کنید.