ویزای سرمایه گذاری کانادا و استرالیا

مهاجرت به کشور کانادا از جمله مسائلی است که در سال های اخیر مورد استقبال و توجه متقاضیان امر مهاجرت قرار گرفته است. بطور معمول اخذ ویزای یک کشور به روش های گوناگونی میسر میشود و امروزه روش های متفاوتی برای مهاجرت به کانادا و اخذ اقامت دائم کانادا وجود دارد که میتوان به راه هایی چون اخذ ویزای تحصیلی کشور، اخذ ویزای کار و ویزای سرمایه گذاری کانادا و غیره اشاره کرد.

در میان ویزاهای سرمایه گذاری کشورهای مهاجرپذیری چون استرالیا، انگلستان، آمریکا و… میتوان به جرات مطرح نمود که با توجه به تغییرات اعمال شده بر قوانین مهاجرتی کانادا که سالیانه اعمال می شود، سرمایه گذاری کانادا باز هم از بهترین، ارزان ترین و سریع ترین انواع مهاجرت می باشد.

مهاجرت سرمایه گذاری یکی از راه های مهاجرت و اخذ اقامت در کانادا می باشد، دیگر روش های مهاجرت از طریق تخصص و اخذ اقامت از طریق خرید ملک و اخذ ویزای کار می باشد.

سرمایه گذاری در کانادا دارای شرایط خاصی می باشد و اشخاص در صورت داشتن شرایط می توانند از امکانات این ویزای سرمایه گذاری بهره مند شوند. افراد می توانند پس از اخذ ویزای سرمایه گذاری نسبت به اخذ شهروندی این کشور از طریق سرمایه گذاری اقدام کنند.

افرادی که از شرایط مالی نسبتاً خوبی برخوردار هستند سرمایه گذاری در کانادا گزینه بسیار مناسبی برای ایشان فراهم است. همه ساله عده ی زیادی به قصد تجارت و مهاجرت به کانادا از این روش اقدام می کنند، جهت اطلاع از شرایط مهاجرت به این کشور آمریکای شمالی و اخذ اقامت و تابعیت این کشور می توانید با ما تماس حاصل فرمایید.

برای شروع تجارت و کسب کار بایستی مراحل سرمایه گذاری تحت یک بیزینس پلن نوشته شود. برای نوشتن بیزنس پلن یا برنامه تجاری برای سرمایه گذاری در کانادا باید موراد زیر را در نظر گرفت:

 • خلاصه ی کارهای اجرایی اولیه و اهداف کسب و کار
 • انتظاراتی که از خدمات می رود
 • تعیین تیم مدیریت
 • نوع سهام شرکت و همچنین شرایط خرید سهام
 • برآوردهای مالی و هزینه ها
 • هزینه ثبت شرکت
 • شرایط خرید سهام شرکت در کانادا
 • میزان و مبلغ تمکن یا ساپورت مالی
 • کمترین مبلغ سرمایه گذاری (حداقل سرمایه برای ثبت شرکت)
 • هزینه و مبلغ سرمایه گذاری
 • هزینه نگهداری سالانه شرکت
شرایط و مبلغ ویزای سرمایه گذاری کانادا

شرایط و مبلغ ویزای سرمایه گذاری کانادا

در حال حاضر متقاضیان ویزای سرمایه گذاری کانادا به دو روش زیر میتوانند جهت دریافت این ویزا اقدام نمایند:

 • ویزای سرمایه گذاری کانادا به روش اقدام از استان کبک
 • ویزای سرمایه گذاری کانادا از طریق فدرال

مهاجرت به کانادا از طریق ویزای سرمایه گذاری فدرال سالیانه با تغییرات بسیاری روبرو میشود و بطور کلی در حال حاضر این روش مهاجرتی بسته شده است .

برنامه مهاجرتی کبک به سه حالت زیر تقسیم بندی می شود:

 • سرمایه گذاری (Investor program)
 • کار آفرینی (Entrepreneur program)
 • خود اشتغالی (Self-employed program)

مهاجرت به ایالت کبک از طریق سرمایه گذاری نیازمند حداقل دارائی ۱۶۰۰ هزار دلار کانادا میباشد. این سرمایه میتواند شامل سند ملکی، سهام، اوراق، پول نقد، نقدینگی یا دارائی یک شرکت باشد. فرد سرمایه گذار بایستی حداقل دو سال تجربه ی کار مدیریتی، برنامه ریزی را در فعالیت هاائی قانونی داشته باشد. این فعالیت ها میتواند مربوط به افرادی باشد که در سمت پزشک، داروساز یا سهامدار یک بیمارستان میباشند.

گروه دیگر مالکان شرکت ها، هتل ها و مجموعه هایی ورزشی، وکلای دادگستری، مزرعه داران و مالکان زمین های کشاورزی، افرادی که سهامدار شرکت های خدماتی ، تولیدی و … هستند می باشند.

در مرحله بعد فرد سرمایه گذار بایستی مبلغ ۸۰۰ هزار دلار کانادا را به این دولت پرداخت کنند ، این مبلغ به مدت ۵ سال باقی میماند و بعد از پایان این دوره ۵ سااله،  بدون هیچ مساله ای این مبلغ به سرمایه گذار برگردانده میشود. این نوع سرمایه گذاری از  طرف دولت کبک بطور کامل گارانتی میشود و شامل نگرانی خاصی نخواهد بود.

در روش کار  آفرینی شما نیاز به بودن در ایالت کبک ، ارائه مدرک زبان انگلیسی یا فرانسوی نخواهید داشت ، همچنین میتوانید در هر شهر کانادا زندگی و تحصیل نمائید.  شما به عنوان فرد اصلی که اقدام به سرمایه گذاری نموده اید میتوانید همراه با خانواده از ابتدای ورود اقامت دائم کانادا را کسب کرده و از مزایای اقامت در کانادا که شامل حق کار، تحصیل و بیمه رایگان می باشد استفاده کنید، حتی شما امکان خرید ملک را هم خواهید داشت.

سرمایه گذاری با پرداخت ۲۲۰۰۰۰ دلار کانادا که بایستی واریز به حساب شما در بانکی در کانادا شود که این بانک همانند رابطی بین شما و دولت کانادا خواهد بود. ناگفته نماند که در ابتدا یک فابل نامبر به شما تعلق میگیرد و سپس وقت مصاحبه ای به شما اختصاص داده میشود، حال در صورت قبولی در این  مصاحبه شما ۳ ماه فرصت دارید که  این مبلغ را به حساب دولت کانادا واریز کنید.

 به واسطه این ویزای سرمایه گذاری کانادا کارت اقامت ۵ ساله را دریافت خواهید کرد و چنانچه ۲ سال از این ۵ سال را در کانادا زندگی کرده باشید کارت اقامت خود را هر ۵ سال تمدید خواهید کرد. یکی دیگر از مزایای این سرمایه گذاری برخورداری از معافیت پرداخت مالیات، برای مدت پنج سال برای متقاضیان مهاجرت از سمت ایالت کبک میباشد.

استان کبک به مرکزیت مونترآل، ایالتی بسیار زیبا که بزرگترین شهر شرقی کانادا و دارای دانشگاه های با رنگینک بسیار بالا است. آب و هوای این استان بسیار متفاوت از بقیه ایالت ها، به حدی که گاها شش ماه از سال به معنای واقعی سرد می باشد.

راهنمای سرمایه گذاری

سرمایه‌ گذاری یا کار آزاد در کشور کانادا می تواند به روش‌های زیادی انجام شود و از روش های حقوقی‌ متعددی انجام پذیرد. یک خارجی می تواند برای سرمایه‌گذاری یا کار آزاد خود مهم ترین گونه‌های حقوقی زیر را انتخاب نماید، انواع نحوه و شرایط سرمایه گذاری و انواع مختلف سرمایه گذاری در زیر آمده است:

 1. ۱. فعالیت حرفه‌ای فردی (مانند رستوران، مغازه فرش فروشی)
 2. ۲. ثبت شرکت مدنی (با حداقل۲ نفر) (ثبت شرکت با چند نفر)
 3. ۳. ثبت شرکت های تضامنی شخصی
 4. ۴. ثبت شرکت با مسئولیت محدود
 5. ۵. ثبت شرکت سهامی
 6. ۶. ثبت شعبه شرکت (ثبت شعبه مستقل ، ثبت شعبه وابسته (مانند دفتر کارخانه، انبار پخش کالا و یا کارگاه و…) )
 7. دفتر نمایندگی
راهنمای سرمایه گذاری

سرمایه گذاری در استان بریتیش کلمبیا (ونکوور) یا حومه ونکوور

مبلغ این سرمایه گذاری کانادا ۲۰۰ تا ۴۰۰ هزار دلار کانادا است که بایستی برای یک کار بیزینس یا ایجاد اشتغال و توسعه اقتصادی در ونکوور یا اطراف آن هزینه شود و بواسطه ویزای توریستی جهت بررسی سفری ابتدائی به این استان خواهید داشت. شما بایستی تجارتی را راه اندازی کرده و آن را به نتیجه برسانید. فرد بایستی در ابتدا سرمایه اولیه ای بصورت ملک، سهام، سپرده یا پول نقدی که ارزشی معادل ۲ میلیارد میباشد را به همراه سابقه کار مدیریتی یا تجربه کاری دارا باشد.

این ویزا نمونه ای از ویزاهای کار آفرینی می باشد که شما بایستی فردی که مقیم یا سیتی زن کانادا میباشد را هم بصورت تمام وقت استخدام کنید .حال اگر شما به عنوان یک فرد سرمایه گذار بتوانید واجد تمام شرایط بالا باشید ویزای دو ساله کاری برای شما صادر خواهد شد و به شما یکسال پس از صدور این ویزا اجازه خواهند داد که وارد کانادا شوید.

بریتیش کلمبیا غربی ترین استان کانادا و بزرگترین شهر آن ونکوور است. باید متذکر شد که ونکوور در سال ۲۰۱۲ در مقام سوم به عنوان بهترین کشور از لحاظ رفاه اجتماعی و امنیت بالای زندگی شناخته شده است. این استان با داشتن مناطق بسیار زیبای طبیعی جمعیتی حدود ۴ میلیون نفر را در خود جای داده است، مساحت آن در حدود جمعی از مساحت سه کشور اتحادیه ی اروپا فرانسه، آلمان و هلند میباشد.

سرمایه گذاری در استان بریتیش کلمبیا (ونکوور) یا حومه ونکوور

سرمایه گذاری در استان های مانیتوبا –  نیوبرانزویک

 شما بایستی در قدم اول بواسطه ی ویزای توریستی بازدیدی از استان های ذکر شده داشته باشید و طی قبولی در مصاحبه مبلغ ۱۰۰ هزار دلار کانادا را به عنوان ودیعه به حساب بانکی در کانادا واریز کنید. حال شما با داشتن مبلغ ۱۵۰۰۰۰ دلار کانادا بیزینس خود را دراین کشور راه اندازی کرده و شروع به فعالیت خواهید کرد . درنهایت میتوانید سپرده ۱۰۰ هزار دلاری خود را از دولت باز پس گیرید.

شما بایستی در همین استان های ذکر شده اقدام جهت سرمایه گذاری نمایید در غیر اینصورت مبلغ سپرده به شما برگردانده نخواهد شد ولی شما موفق به اخذ اقامت دائم کانادا خواهید شد. شایان ذکر است که در این نوع سرمایه گذاری داشتن مدرک زبان آیلتس ۴ کمک زیادی در ویزا شدن فرد خواهد داشت.

استان نیوبرانزویک شرقی ترین استان کانادا با جمعیتی حدود ۷۶۰۰۰۰نفر از ۴ استان آتلانتیک کانادا میباشد. این استان به مرکز فردریکتون دارای زمستان هائی برفی و سرد و تابستان هائی با هوای خنک است و میتوان به بزرگترین شهر آن سنت جان به عنوان قطب صنعتی این استان اشاره کرد.

هزینه های زندگی در کشور کانادا

بررسی هزینه های ابتدائی و داشتن پس انداز اولیه قبل از اقدام جهت عزیمت به کشور کانادا  فکری معقول و کاملا صحیح میباشد تا شما دوست و هموطن عزیز متقاضی ویزای سرمایه گذاری کانادا فرآیند مهاجرت خویش را موفقیت آمیز دیده و زندگی ایده آلتان  را پیش روی خود ببینند. هزینه های ماهیانه زندگی در کانادا در ایالت های مختلف، متفاوت میباشد. شما میتوانید ماهیانه حدودا ۱۵۰۰ دلار کانادا را برای زندگی هزینه کنید، که شامل موارد زیر می باشد:

 • ۹۰۰ دلار اجاره خانه
 • ۷۰دلار بابت خرید پوشاک
 • ۱۵۰ دلار حمل و نقل عمومی
 • ۳۲۰ دلار بابت خرید مواد غذائی
 • ۲۵ دلار اینترنت
 • ۵۰ دلار بابت تلویزیون و اینترنت
 • ۱۰۰ دلار هزینه بیمه خدمات درمانی

مزایای زندگی در کشور کانادا

 • شما با سه سال اقامت مفید میتوانید نسبت به اخذ اقامت دائم کشور کانادا اقدام نمائید.
 • امکان استفاده از تحصیلات رایگان از مقطع مهد کودک تا دانشگاه.
 • شما میتوانید از کلیه کلاس های آمادگی زبان شامل زبان انگلیسی و فرانسوی بصورت رایگان استفاده نمایید.
 • تمام افراد خانواده میتوانند از بیمه پزشکی رایگان بهره مند شوند.
 • شما امکان استفاده از وام های با بهره پایین را جهت خرید ملک، سرمایه گذاری و …در این کشور را اخذ خواهید کرد.
 • شما از قوانین موجود، که در این کشور حاکم است بهره مند خواهید شد همچون برابری حقوق زن و مرد، احترام به حق زنان و کودکان، صلح و….
 • انتخاب ایالت کبک برای زندگی یا اقامت و استفاده از طبیعت بکر و بسیار زیبای آن.
 • شما با داشتن پاسپورت کشور کانادا بدون محدودیت میتوانید به ۱۴۲ کشور جهان مسافرت نمایید.
ویزای سرمایه گذاری استرالیا

ویزای سرمایه گذاری استرالیا

اخذ اقامت استرالیا از طریق سرمایه گذاری می تواند یکی از مناسب ترین و سریع ترین راه های اخذ اقامت دائم استرالیا باشد که در این خصوص علم به قوانین و شرایط سرمایه گذاری در استرالیا و همچنین دانستن مبلغ سرمایه گذاری در استرالیا جز مواردی است که بسیار مهم بوده و حائز اهمیت می باشد. یکی از راه های ورود به استرالیا اخذ اقامت استرالیا از طریق سرمایه گذاری می باشد.

بسیاری از افراد کشور استرالیا را برای سرمایه گذاری انتخاب می کنند، علت این انتخاب گزینه های متفاوت است که در این مقاله به آن می پردازیم.

استرالیا علاوه بر وضعیت جغرافیایی، اقتصاد و زیرساخت های پایدار و قوی، موقعیت های کاری و استانداردهای بالای زندگی به عنوان یکی از بزرگترین قطب های اقتصادی و سیستم اقتصادی پیشرفته مشخص شده است. خدمات درمانی استاندارد و سیستم تعلیم و تربیت عالی (آموزش و پرورش) از دلایل انتخاب استرالیا به عنوان کشوری برای سرمایه گذاری می باشد. همان طور که گفته شد استرالیا کشوری با اقتصاد قوی و داشتن بیش از ۱۵ هزار شرکت اینترنشنال مورد توجه بسیاری از سرمایه داران قرار گرفته تا بتوانند با ریسک کمتر سرمایه و بیزنس خود را در این کشور راه اندازی کنند.

استرالیا کشوری ثروتمند می باشد و واحد پول آن دلار استرالیاست. صادرات جزو یکی از را های اخذ در آمد برای کشوراسترالیا محسوب می شود. این کشور یکی از کشورهایی است که درصد امید به زندگی به علت رفاه اجتماعی بالا برای مردم آن بسیار بالاست و کیفیت زندگی بسیار بالا در این کشور نمایان است.

عوامل بالا و موارد دیگر باعث انتخاب این کشور به عنوان مقصدی جهت سرمایه گذاری و مهاجرت به استرالیا می باشد.

ویزای سرمایه گذاری استرالیا ساب کلاس ۱۸۸

ویزای کارآفرینی استرالیا

این ویزا طول مدتی ۴ ساله دارد که در صورتی که متقاضی همه ی شرایط اقامتی خود را رعایت کند منجر به اقامت دائم استرالیا می گردد. همانطور که از نام این ویزا مشخص است متقاضی بایستی ابتدا تاییدیه یکی از استان های استرالیا را گرفته و بایستی از طریق یکی از استان های این کشور اقدام کند. اگر متقاضی در طول پروسه ی ۴ ساله خود قادر به انجام کلیه تعهدات خود نباشد امکان تمدید ویزا برای وی به مدت ۲ سال می باشد. متقاضی می تواند همسر و فرزندان خود را جهت ورود به کشور استرالیا آماده کند.

در این نوع ویزای کارآفرینی استرالیا سن شخص متقاضی بایستی کمتر از ۵۵ سال باشد. البته بعضی مواقع در بعضی از ایالت ها و استان های استرالیا سن بالاتر از ۵۵ نیز مورد قبول است.

فرد متقاضی بایستی از یکی از استان های استرالیا اسپانسر شیپ بگیرد، همچنین این ویزا مانند ویزای اسکیل ورکر دارای امتیازبندی است. البته این امتیازبندی متفاوت می باشد و متقاضی باید ۶۵ امتیاز کسب کند. در این ویزای سرمایه گذاری سن، سابقه کار مدیریتی، سرمایه شخص درخواست کننده، دانش زبان و میزان گردش مالی بسیار اهمیت دارد. در ویزای سرمایه گذاری استرالیا از طریق کارآفرینی فرد متقلضی باید گردش حساب خود را نشان دهد، این گردش مالی بایستی حداقل ۵۰۰ هزار دلار به مدت دو سال از ۴ سال باشد که اموال منقول و غیر منقول را شامل می شود.

ویزای سرمایه گذاری معمولی

نوع دیگر از سرمایه گذاری در استرالیا سرمایه گذاری معمولی می باشد که نیاز به گردش حساب ندارد. فرد بایستی حداقل ۲ میلیون دلار سرمایه داشته باشد و سابقه مدیریتی بالا و یا اینکه حداقل ۱۰ درصد یک بیزینس در یک سال اخیر به نامش باشد. فرد متقاضی بایستی سرمایه گذاری یک و نیم میلیون دلاری در یکی از استان های استرالیا را انجام دهد.

ویزای سرمایه گذاری ویژه

نوع دیگری از سرمایه گذاری در استرالیا به این صورت است که فرد سرمایه گذار بایستی سرمایه ای حدود ۵ میلیون دلار داشته باشد ولی گردش حساب نیازی نیست. فرد سرمایه گذار بایستی تعهد به انجام سرمایه گذاری به مدت ۴ سال و حداقل مبلغ ۵ میلیون دلار داشته باشد. این نوع سرمایه گذاری، سرمایه گذاری بالا نامیده می شود و دارای امتیازبندی می باشد.

در این نوع ویزا نیازی به داشتن مدرک زبان نمی باشد ولی فرد در ازای آن به دولت مبلغی را پرداخت می کند و در مقابل پرداخت این مبلغ برای فرد متقاضی کلاس رایگان زبان به مدت زمان مشخص تشکیل می شود.

ویزای سرمایه گذاری ویژه

ویزای سرمایه گذاری استرالیا ساب کلاس ۱۳۲

این ویزا فقط برای مدیران و صاحبان شرکت‌های بزرگ و متقاضیانی می باشد که توانایی سرمایه‌گذاری بالاییدارند. این متقاضیان متعهد می شوند که پس از ورود به استرالیا یک ونیم میلیون دلار استرالیا را به استرالیا می اورند و در تجارت و کارهای تجاری سرمایه‌گذاری میکنند.

ساب کلاس ۱۳۲ این امتیاز را دارد که از همان ابتدا و قبل از ورود به استرالیا متقاضی و خانواده او، اقامت دایم استرالیا رااخذ می کنند و از مزایای آن برخوردار می شوند، مثل خدمات پزشکی و تحصیل رایگان فرزندان.

شرایط لازم ویزای سرمایه گذاری استرالیا – ساب کلاس ۱۳۲

سن متقاضی : کمتر از ۵۵ سال

دارایی فرد و یا همسرشان در بیزینس :۴۰۰ هزار دلار به ازای دو سال از چهار سال قبل از اقدام دریافت ویزا

ارزش دارایی‌های متقاضی و یا همسرش : بالغ بر ۱/۵ میلیون دلار و ه قابل انتقال به استرالیا .

کسب و کار فرد : حداقل ۳ میلیون دلار گردش مالی در یک یا چند بیزنس برای دو سال از چهار سال گذشته

فرد دارای مالکیت ۵۱ درصداز بیزنسی است که در سال کمتر از ۴۰۰ هزار دلار درآمد داشته .

و یا اینکه مالکیت ۱۰ درصد شرکتی با سهامی عام را دارد.

ارائه مدارکی دال بر مدیریت و فعالیت کارآمد در همان بیزینس .

ویزای سرمایه گذاری استرالیا ساب کلاس ۸۸۸

ویزای سرمایه گذاری استرالیا ساب کلاس ۸۸۸

این ویزا درواقع مرحله دوم از ویزاهای گروه ۱۸۸ است که فردی که یکی از زیر گروه های ساب کلاس ویزاها ی ۱۸۸ را دارد واجد شرایط برای اقدام جهت اقامت دایم خود با داشتن شرایط لازم میباشد.

زیرگروه ویزای کارآفرینی:

یک سال اقامت در استرالیا در طی ۲۴ ماه قبل از اقدام برای ویزای ۸۸۸

دو سال فعالیت بیزینس و ارایه مدرک مالیاتی BAS برای کل ۲۴ ماه گذشته

ارائه مدارک دال بر اثبات سابقه مدیریتی فرد در بیزینس

زیر گروه ویزای سرمایه گذاری معمولی:

لازم است که حداقل ۴ سال از سرمایه گذاری فرد سپری شده باشد و حداقل فرد ۲ سال با همین ویزا در استرالیا زندگی کند.

زیر گروه سرمایه گذاری ویژه:

حداقل ۴ سال از سرمایه گذاری ویژه فرد گذشته و فرد در این مدت سالی حداقل ۴۰ روز در استرالیا حضور داشته است و همسر فرد متقاضی هم حداقل ۱۸۰ روز در استرالیا حضور داشته باشد.

مزیت های اخذ اقامت استرالیا از طریق ویزای سرمایه گذاری:

امکان زندگی و کار بصورت دائم درهرجای استرالیا

تحصیل در مدارس یا دانشگاههای استرالیا، مثل یک شهروند استرالیایی

برخورداری از مراقبت های پزشکی یا دارویی رایگان استرالیا

استفاده از بیمه بیکاری و بازنشستگی استرالیا

تقاضای شهروندی استرالیا( Citizenship) تقاضا و پاسپورت استرالیایی

همسر، فرزندان و کسانی که به فرد وابستگی کامل دارند، میتوانند با او به استرالیا مهاجرت کرده و از تمام امتیازات بالا برخوردار شوند.

مزیت های اخذ اقامت استرالیا از طریق ویزای سرمایه گذاری

امیدواریم این مطالب کمک لازم به شما کرده باشد، در هر مرحله همکاران ما در رویال اپلای در کنار شما خواهند بود و می توانید برای دریافت اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.