کانادا کشوری مهاجر پذیر با رشد اقتصادی خوب می باشد . و به منظور رفع نیازهای اقتصادی جامعه و جذب نیروی کار ماهر برنامه ایی را مطرح کرده است تا بتواند از تمام دنیا نیرو جذب کند. برنامه اکسپرس اینتری کانادا در سال ۲۰۱۵ توسط اداره مهاجرتی فدرال کشور کانادا سازماندهی شده است . اکسپرس انتری کانادا با جذب افراد ماهر و توانمند جزء یکی از ارزان ترین و سریع ترین راه اقامت دائم کانادا شده است .

مهاجرت با اکسپرس انتری کانادا

افراد متقاضی که بر اساس معیارهای امتیازبندی فدرال و استانی کانادا دارای رتبه بالاتری باشند، برای اقامت دائم کانادا انتخاب می‌گردند. در واقع دریافت اکسپرس اینتری EXPRESS ENTRY کانادا شامل برنامه های مهاجرتی از نوع نیروی کار متخصص، نیروی کار ماهر و نیروی کار با تجربه کار در کانادا می باشد.

افراد متخصص می توانند با جست و جو در لیست شغل های مورد نیاز کشور کانادا ، برای اخذ اقامت دائم کانادا از طریق اکسپرس انتری اقدام کنند . در مقاله(امتیاز دهی اکسپرس اینتری کانادا) ما نه تنها به طور کامل سیستم اکسپرس انتری ۲۰۲۲ را توضیح داده ایم بلکه طبق جدول امتیاز دهی در این مقاله می توانید امتیازات خود را حساب کنید و سپس با مشورت و مشاوره با یک وکیل مجرب مقیم کانادا بهترین شغل را در سیستم اکسپرس انتری انتخاب کنید .

 

برای دیدن قسمت دوم کلیک کنید.

اکسپرس اینتری (EE) به چه صورت عمل می کند؟

 

 

 

 

 

سیستم امتیاز بندی توسط اداره مهاجرت کانادا طبقه بندی شده و به صورت آنلاین قابل محاسبه می گردد. بعد از محاسبه امتیازات و واجد شرایط بودن متقاضی، یک‌پروفایل یا پرونده به صورت آنلاین برای شخص ایجاد شده و ثبت نام آن انجام میگیرد.

 

برای محاسبه امتیاز نسبت به شرایطتتون میتوانید با موسسه رویال اپلای تماس بگیرید تا مشاورین مقیم کانادای دفتر مهاجرتی رویال اپلای به صورت دقیق نسبت به شرایط شما امتیاز شما رو محاسبه کنند و یا از سایت امتیاز اکسپرس اینتری امتیاز خودتون رو بدست بیارید.

 

در مرحله بعد تمام پرونده هایی که به صورت آنلاین برای دریافت اکسپرس اینتری EXPRESS ENTRY کانادا درخواست داده اند، وارد به اصطلاح استخر متقاضیان (EOI Pool)  می‌گردند که بر اساس یک سیستم امتیاز بندی آنلاین دسته بندی و برای کارفرمایانی در کانادا که نیازمند‌ یک‌ نیروی متخصص خارجی هستند، به نمایش گذاشته می شوند. اگر امتیاز فرد بالا باشد، برای اقامت دائم در کانادا به عنوان یک نیروی کار ماهر دعوت خواهد شد و یا از سوی‌ یک کارفرمای کانادایی دعوت به کار می‌گردد و پس از آن ویزای متقاضی صادر می گردد.

 

۱- سن متقاضی (حداقل بالای ۱۸ سال و حداکثر کمتر از ۴۵ سال)

۲- میزان تحصیلات (تحصیلات دانشگاهی و مدارک معتبر)

۳- تجربه کاری (ترجیحاً مرتبط با مدرک تحصیلی و با بیمه)

۴- داشتن پیشنهاد کار (از یک شرکت یا یک کارفرما داخل کانادا)

۵- مدرک زبان انگلیسی و یا فرانسه (و یا هر دو با هم, که امتیاز متقاضی را بیشتر میکند)

۶- میزان سازگاری فرد با زندگی در کانادا (به عنوان مثال معرفی بستگان نزدیک و درجه یک فرد که در کانادا ساکن هستند مزیت محسوب می‌گردد)

مراحل صدور ویزای کانادا

 

این شش مورد از فاکتورهای مهم دریافت امتیاز است که برای دریافت اکسپرس اینتری EXPRESS ENTRY کانادا تعیین شده است.

 برای دریافت ویزای اکسپرس اینتری هر نفر باید در سیستم PNP حداقل ۷۷۵ و در سیستم CEC حداقل ۲۰۰۰ و در سیستم مستقیم اکسپرس اینتری ۴۶۸ امتیاز داشته باشد. البته شایان ذکر است، امتیازات هر ساله رو به افزایش بوده و برای سیستم فدرال و سیستم استانی امتیازات متفاوتی مورد نیاز می باشد. به روزرسانی این امتیاز ها از سال ۲۰۲۰ به بعد بوده است.

دراو” اکسپرس اینتری چگونه است؟

اکسپرس اینتری دو مرحله دارد: اول، نامزدها باید زیر مجموعه یکی از گروه‌های کارگر ماهر فدرالFSWP، افراد با تجربه کار کانادایی( (CEC و نیروی کار فنی فدرال((FSTP باشند و سپس اقدام به تشکیل پروفایل در وبسایت اداره مهاجرت کانادا کرده و بر اساس سن، تحصیلات، دانش زبانی مرتبط و تجربه کاری توسط سیستم جامع رتبه بندی امتیاز می‌گیرند.

گفتنی است تقریبا هر دو هفته یک بار اداره مهاجرت از افرادی که بالاترین امتیاز را داشته درخواست می‌کند تا برای اقامت دائم اقدام کنند. افرادی که از آن‌ها دعوت بعمل می‌آید، ۶۰ روز فرصت دارند تا مدارک مربوطه را در اختیار اداره مهاجرت قرار دهند

پیش بینی می‌شود تا سال ۲۰۲۴ کانادا هر ساله پذیرای ۱۱۰ هزار مهاجر از طریق “دراو” اکسپرس اینتری باشد.

طبق امار و اطلاعاتی که از اداره مهاجرت به کانادا بدست اوریدم ؛ پرونده متقاضیان اکسپرس انتری از زمانی که متقاضی دعوت نامه خود را از کانادا دریافت کرده و درخواستش را برای اقامت کاری کانادا در سیستم اقامتی کانادا ثبت کرده ؛ در طی ۶ ماه بررسی خواهد شد . به همین امر مهاجرت به کانادا از طریق اکسپرس انتری کانادا نسبت به بقیه روش ها ارزان تر و سریع تر می باشد .

پرونده های متقاضیان در استخر اکسپرس انتری کانادا یک سال اعتبار دارند . اگر طی این یک سال متقاضی دعوت نامه ایی از طرف کارفرمای کانادایی دریافت نکند . از استخر اکسپرس انتر ی کانادا اخراج می شود .

 

 

در واقع تمامی شغل ها و حرفه ها می توانند برای دریافت اکسپرس اینتری (EXPRESS ENTRY) کانادا اقدام کنند.

اما هر شغل و حرفه ای در سال های مختلف و همچنین در ایالت های مختلف امتیاز متفاوتی دارا می باشند و همه یکسان نیستند.

 

در حقیقت بعد از ثبت نام آنلاین و تشکیل پروفایل، پرونده شما وارد استخر متقاضیان (EOI Pool) می‌گردد تا کارفرمایان کانادایی از میان افراد، نیروی کار مورد نیاز خود را بیابند. پروفایل شما تا ۱۲ ماه دارای اعتبار است و اگر در این مدت دولت فدرال‌ کانادا‌ یا کارفرمایی برای شما درخواست دعوت به کار یا همان ITA  را ارسال نکند پروفایل منقضی خواهد شد و شما باید مجدداً درخواست خود را ثبت کنید.

همانطور که در بالا اشاره شد شرایط امتیاز بندی هر فرد شامل شش فاکتور اصلی است:

سن متقاضی: یکی از مهمترین عوامل در این سیستم مهاجرتی به حساب می آید که بین حداقل ۱۸ تا حداکثر ۴۵ سال برای هر متقاضی می باشد. همچنین طبق سیستم امتیازبندی اکسپرس اینتری بیشترین امتیاز به گروه سنی بین ۲۰ تا ۲۹ سال تعلق میگیرد که امتیاز ۱۱۰ می باشد که در جدول زیر میتوانید امتیازات را مشاهده کنید:

جدول امتیازبندی سن متقاضی اکسپرس اینتری:

 

ردی
ف
عنوان امتیاز بدون همسر امتیاز با همسر
١ ۱۷ سال یا کمتر ۰ ۰
٢ ۱۸ ۹۹ ۹۰
۳ ۱۹ ۱۰۵ ۹۵
۴ ۲۰ تا ۲۹ ۱۱۰ ۱۰۰
۵ ۳۰ ۱۰۵ ۹۵
۶ ۳۱ ۹۹ ۹۰
۷ ۳۲ ۹۴ ۸۵
۸ ۳۳ ۸۸ ۸۰
۹ ۳۳ ۸۸ ۸۰
۱۰ ۳۴ ۸۳ ۷۵
۱۱ ۳۵ ۷۷ ۷۰
۱۲ ۳۶ ۷۲ ۶۵
۱۳ ۳۷ ۶۶ ۶۰
۱۴ ۳۸ ۶۱ ۵۵
۱۵ ۳۹ ۵۵ ۵۰
۱۶ ۴۰ ۵۰ ۴۵
۱۷ ۴۱ ۳۹ ۳۵
۱۸ ۴۲ ۲۸ ۲۵
۱۹ ۴۳ ۱۷ ۱۵
۲۰ ۴۴ ۶ ۵
۲۱ ۴۵ سال یا بیشتر ۰ ۰

میزان تحصیلات: منظور از تحصیلات، تحصیلات آکادمیک و دانشگاهی و مدارک معتبر می باشد که طبق سیستم امتیازبندی هر مقطع تحصیلی یک امتیاز مخصوص به خود را دارد. همچنین قبل از ثبت مدرک تحصیلی در سیستم، مدارک تحصیلی باید به تایید یکی از سازمان های مورد تایید دولت کانادا برسد. به عنوان مثال سازمان WES  یکی از این سازمان ها می باشد. در جدول زیر میتوانید نحوه امتیازدهی مدارک تحصیلی را مشاهده نمایید:

 

جدول امتیازبندی تحصیلات متقاضی اکسپرس اینتری:

 

 

ردیف عنوان امتیاز بدون همسر امتیاز با همسر
١ زیر دیپلم ۰ ۰
٢ دیپلم دبیرستان ۳۰ ۲۸
۳ مدرک ۱ ساله دانشگاهی یا فنی حرفه ای ۹۰ ۸۴
۴ مدرک ۲ ساله دانشگاهی یا فنی حرفه ای ۹۸ ۹۱
۵ لیسانس یا مدرک ۳ ساله دانشگاهی یا فنی حرفه ای ۱۲۰ ۱۱۲
۶ ۲ مدرک یا بیشتر. یکی از مدارک باید ۳ ساله یا بیشتر باشد ۱۲۸ ۱۱۹
۷ فوق لیسانس یا تخصص (تخصص باید در یکی از رشته های پزشکی، دامپزشکی، دندانپزشکی، دید سنجی چشم، حقوق، کایروپرکتیک، داروسازی) ۱۳۵ ۱۲۶
۸ دکترا ۱۵۰ ۱۴۰

تجربه کاری:  تجربه کاری متقاضی بایستی مرتبط با تحصیلات وی و همچنین با سابقه بیمه باشد، طبق جدول امتیازبندی حداقل بین ۱ سال تا حداکثر ۵ سال دارای امتیازات مختلف می باشد که بیشترین امتیاز ۸۰ می باشد که با همان ۵ سال سابقه کار این امتیاز برای متقاضی میسر می گردد. در جدول زیر میتوانید نحوه امتیازدهی سابقه کاری را مشاهده نمایید:

جدول امتیازبندی سابقه کار متقاضی اکسپرس اینتری:

 

ردیف عنوان امتیاز بدون همسر امتیاز با همسر
١ کمتر از ۱ سال ۰ ۰
۲ ۱ سال ۴۰ ۳۵
۳ ۲ سال ۵۳ ۴۶
۴ ۳ سال ۶۴ ۵۶
۵ ۴ سال ۷۲ ۶۳
۶ ۵ سال یا بیشتر ۸۰ ۷۰

داشتن پیشنهاد کار: داشتن پیشنهاد کاری از یک شرکت یا یک کارفرما از داخل کانادا یک امتیاز بسیار بزرگ به حساب می آید و کمک شایانی به پروسه دریافت اکسپرس اینتری EXPRESS ENTRY کانادا متقاضی می نماید.

مدرک زبان انگلیسی و یا فرانسه: داشتن یک مدرک معتبر که میزان تسلط متقاضی را بر یکی از زبان های خارجی انگلیسی و فرانسوی را نشان دهد، مانند مدارک زبان آیلتس (IELTS)، تافل (TOEFL) و سلپیپ (CELPIP) و همچنین مدارک زبان فرانسوی مانند TEF ،TCF ،DELF وDALF.

وکیلان مجرب و ماهر رویال اپلای که مقیم کانادا هستند ، با حساسیت و دقت تمام پرونده شما را بررسی و شغلی که مناسب شماست و مدارک شما را پوشش می دهد ، همراهی می کند. با ما در تماس باشید .

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

در جدول زیر میتوانید نحوه امتیازدهی زبان را مشاهده نمایید:

جدول امتیازات مهارت در زبان اول یا مدرک آیلتس ( IELTS ):

 

ردیف عنوان امتیاز بدون همسر امتیاز با همسر
١ CLB کمتر از ۴ ۰ ۰
٢ CLB 4 یا CLB 5 ۶ ۶
۳ CLB 6 ۹ ۸
۴ CLB 7 ۱۷ ۱۶
۵ CLB 8 ۲۳ ۲۲
۶ CLB 9 ۳۱ ۲۹
۷ CLB 10 یا بیشتر ۳۴ ۳۲

جدول امتیازات مهارت در زبان دوم یا مدرک زبان فرانسوی:

 

ردیف عنوان امتیاز  بدون همسر امتیاز با همسر
١ CLB کمتر از ۴ ۰ ۰
٢ CLB 5 یا CLB 6 ۱ ۱
۳ CLB 7 یا CLB 8 ۳ ۳
۴ CLB 9 یا بیشتر ۶  

میزان سازگاری فرد با زندگی در کانادا: به عنوان مثال معرفی بستگان نزدیک و درجه یک فرد متقاضی که در کانادا ساکن هستند مزیت محسوب می‌گردد، باید این نکته را ذکر کرد که بستگان درجه یک مورد قبول بوده و حتماً بایستی اقامت دائم داشته و یا شهروند کانادا (Canadian Citizen) باشند.

اگر متقاضی متاهل باشد، نحوه امتیازبندی تغییر کرده و برای همسر متقاضی نیز یک سری امتیازات در نظر گرفته می شود. در جداول زیر میزان امتیازات همسر را به تفکیک شرح داده ایم:

 

جدول امتیازات تحصیلات همسر:

 

ردیف عنوان امتیاز همسر
١ زیر دیپلم ۰
٢ دیپلم دبیرستان ۲
۳ مدرک ۱ ساله دانشگاهی یا فنی حرفه ای ۶
۴ مدرک ۲ ساله دانشگاهی یا فنی حرفه ای ۷
۵ لیسانس یا مدرک ۳ ساله دانشگاهی یا فنی حرفه ای ۸
۶ ۲ مدرک یا بیشتر. یکی از مدارک باید ۳ ساله یا بیشتر باشد ۹
۷ فوق لیسانس یا تخصص (تخصص باید در یکی از رشته های پزشکی، دامپزشکی، دندانپزشکی، دید سنجی چشم، حقوق، کایروپرکتیک، داروسازی) ۱۰
۸ دکترا ۱۰

جدول امتیازات مهارت در زبان اول همسر:

 

ردیف عنوان امتیاز همسر
١ CLB کمتر از ۴ ۰
٢ CLB 5 یا CLB 6 ۱
۳ CLB 7 یا CLB 8 ۳
۴ CLB 9 یا بیشتر ۵

جدول امتیازات سابقه کار همسر:

 

ردیف عنوان امتیاز همسر
١ کمتر از ۱ سال ۰
۲ ۱ سال ۵
۳ ۲ سال ۷
۴ ۳ سال ۸
۵ ۴ سال ۹
۶ ۵ سال یا بیشتر ۱۰

جدول امتیازات اضافی:

 

ردیف عنوان امتیاز
١ خواهر یا برادر در کانادا که شهروند یا مقیم دائم کانادا باشد. ۱۵
۲ داشتن NCLC 7 در هر چهار مهارت زبان فرانسه و داشتن CLB 4 یا کمتر در انگلیسی (یا بدون مدرک انگلیسی) ۱۵
۳ داشتن NCLC 7 در هر چهار مهارت زبان فرانسه و داشتن CLB 5 یا بیشتر در هر چهار مهارت انگلیسی ۳۰
۴ تحصیلات بعد از دوران متوسطه در کانادا ۱ سال یا ۲ سال ۱۵
۵ تحصیلات بعد از دوران متوسطه در کانادا ۳ سال یا بیشتر ۳۰
۶ پیشنهاد شغلی – NOC 00 ۲۰۰
۴ پیشنهاد شغلی – NOC 0 ،A ،B ۵۰
۵ نامینیشن استانی ۶۰۰

 

این نکته نیز حائز اهمیت است که کشور کانادا مدارک آزمون های آنلاین زبان  (مانند Duolingo) نمیپذیرد.

 

برای دانلود حدول امتیازبندی مهاجرت به کانادا فقط کافیست اینجا را کلیک کنید. تا هر زمان که خواستید برای محاسبه امتیازات خود از این جدول کمک بگیرید.

در پایان شایان ذکر است، در این مسیر همکاران ما در رویال اپلای می توانند راهنمایی های لازم در رابطه با این موضوع را خدمت شما متقاضیان محترم ارائه دهند. برای دریافت راه های ارتباطی اینجا را کلیک کنید. 

وکیلان مجرب و ماهر رویال اپلای که مقیم کانادا هستند ، با حساسیت و دقت تمام پرونده شما را بررسی و شغلی که مناسب شماست و مدارک شما را پوشش می دهد ، همراهی می کند. با ما در تماس باشید .

با خیال راحت کارهای حقوقی و مهاجرتی خود را به ما بسپارید .

شرکت مهاجرتی رویال اپلای

تلفن تماس: ۲۲۴۰۹۱۹۱ ۲۲۴۰۸۱۸۱ ۲۲۴۰۷۱۷۱

آدرس:زعفرانیه، میدان الف، مجتمع تجاری پالادیوم، طبقه نهم شمالی ، واحد ۹۰۸