در این مقاله رویال اپلای قصد دارد به تمامی جوانب سیستم اکسپرس اینتری کانادا بپردازد.

برای دریافت تمامی اطلاعات از جمله شرایط اکسپرس اینتری و چگونگی اقدام  برای آن تا اخر این مقاله همراه رویال اپلای  باشید.

برنامه اکسپری اینتری کانادا یک برنامه مهاجرت الکترونیکی است که توسط دولت کانادا طراحی شده است و  این امکان را به افراد از سراسر جهان می دهد تا بر اساس مهارت های خاص خود برای مهاجرت به کانادا اقدام کنند.

با توجه به اینکه کانادا در تجارت های مختلف به نیروهای ماهر نیاز دارد ، برای جذب هرچه بیشتر افراد واجد شرایط ، برنامه ExpressEntry را ارائه داده است.در  این مقاله رویال اپلای به بررسی چگونگی این برنامه و نحوه درخواست برای آن می پردازد.

اکسپرس اینتری

سیستم Express Entry

این برنامه بصورت آنلاین در وب سایت دولت کانادا تکمیل شده است و به افراد این امکان را می دهد مشخصات خود را از جمله مهارت ها ، تحصیلات و سابقه اشتغال را ارسال کنند تا از طریق یک ماشین حسابگر خاص طراحی شده توسط دولت کانادا امتیاز کسب کنند. بسته به انواع مهارت هایی که یک متقاضی دارد ، از طریق عوامل مختلف رتبه بندی می شوند و امتیاز می گیرند.در نهایت از پروفایل هایی که بیشترین امتیاز را کسب می کنند دعوت می شود تا برای اقامت دائم کانادا اقدام کنند.. بنابراین برنامه اکسپرس اینتری کانادا به نیروی کار ماهر اجازه می دهد تا به کانادا مهاجرت کرده و در آنجا کار کنند ، در حالی که در مسیر گرفتن تابعیت خود نیز هستند.

انواع برنامه های اکسپرس اینتری مهاجرت به کانادا

از آنجا که سطح متفاوتی ازنیروی کار ماهر وجود دارد ، دولت کانادا چهار برنامه مختلف را در اکسپرس اینتری طراحی کرده است. این برنامه ها در غیر این صورت به عنوان برنامه های مهاجرت اقتصادی شناخته می شوند زیرا نیروی کار ماهری را جذب می کند که باعث بهبود و توسعه اقتصاد کانادا می شوند. این برنامه ها به شرح زیر است:

 • برنامه نیروی کار ماهر فدرال (FSWP)
 • برنامه معاملات ماهر فدرال (FSTP)
 • تجربه کار کانادایی (CEC)
 • برنامه  مهاجرت نامزدهای استانی (PNP)

این برنامه ها بسته به نیازهای آنها برای واجد شرایط بودن متفاوت است. تفاوت اصلی بین آنها مهارت های زبان، شغلی واجد شرایط  بودن و تجربه کاری است.

برنامه نیروی کار ماهر فدرال (FSWP)

برنامه نیروی کار ماهر فدرال (FSWP) برای همه نیروهای کار ماهر و با تجربه کار خارجی برای مهاجرت به کانادا طراحی شده است. این برنامه به مهارت بالایی در زبان انگلیسی یا فرانسوی (سطح 7) و همچنین مشاغل مدیریتی- مشاغل حرفه ای که به مدرک دانشگاهی یا مشاغل فنی نیاز دارند و یا مشاغلی که به دیپلم دانشگاه یا کارآموزی نیاز دارند محدود می شود. به طور کلی ، این برنامه همچنین به 10 سال سابقه کار مداوم در مشاغل خاص نیازمند می باشد.

برنامه معاملات ماهر فدرال (FSTP)

برنامه معاملات ماهر فدرال (FSTP) برای نیروی کار ماهر در مشاغل خاص که دارای تجربه کار در یک کشور خارجی هستند طراحی شده است. این برنامه نیاز به سطح 5 یا 4 تسلط به زبان انگلیسی یا فرانسوی دارد، مشاغلی که مشمول مشاغل فنی باشد که نیاز به مدرک دانشگاهی یا کارآموزی و 2 سال سابقه کار در 5 سال گذشته دارد قابل قبول می باشد. علاوه بر این ، افرادی که متقاضی می شوند باید یک پیشنهاد کاری معتبر از یک شرکت کانادایی و یک گواهینامه داشته باشند که ثابت کند آنها مهارت بالایی در تجارت خود دارند.

تجربه  کار کانادایی (CEC)

برنامه تجربه کار کانادایی (CEC) برای نیروی کار ماهری که سابقه کار در کانادا دارند طراحی شده است. آنها باید سطح 5 یا 7 تسلط به زبان انگلیسی یا فرانسوی را داشته باشند و مشاغلی در مشاغل مدیریتی ، مشاغل حرفه ای یا مشاغل فنی داشته باشند. آنها همچنین باید در 3 سال گذشته یک سال سابقه کار در کانادا داشته باشند.

برنامه مهاجرت نامزدهای استانی (PNP)

برنامه نامزدهای استانی (PNP) برنامه ای است که برای استانهای کانادا طراحی شده است تا آنها نیروی کار ماهر خاصی را که نیازهای آنها را برآورده می کنند ، معرفی و انتخاب کنند. متقاضی دعوت شده برای درخواست باید در استانی که آنها را معرفی و حمایت کرده است زندگی و کار کند. این برنامه توسط استانها مدیریت می شود و فقط از درگاه اکسپرس اینتری کانادا برای دریافت نمایه به صورت آنلاین قابل مراجعه می باشد.

شرایط سیستم Express Entry

اکسپرس اینتری

اگر تصمیم گرفته اید که می خواهید از طریق برنامه به اکسپرس اینتری کانادا مهاجرت کنید ، پس باید شرایط لازم را داشته باشید. سه برنامه اول معیارهای خاص خود را دارند ، در حالی که برنامه نامزدهای استانی (PNP) چند مورد شرایط دیگرهم دارد که مختص هر استان است.

برای تعیین صلاحیت یا عدم صلاحیت ، می توانید به وب سایت دولت کانادا مراجعه کنید. شما باید بر روی دکمه “بررسی صلاحیت خود” کلیک کنید ، و این شما را به یک پرسشنامه کوتاه هدایت می کند. در این پرسشنامه جزئیاتی از شما پرسیده می شود مانند:

 • ملیت
 • سن
 • توانایی های زبانی
 • تحصیلات
 • تجربه کاری
 • اعضای خانواده
 • جزئیات پیشنهاد شغلی در کانادا

از هر جوابی که در مورد این سولات می دهید برای محاسبه امتیازات شما در CRS استفاده می شود. پاسخ های مختلف امتیازات مختلفی را به همراه دارد و هر برنامه اکسپرس اینتری کانادا برای صلاحیت شما نیاز به عبور از آستانه خاصی دارد. به عنوان مثال ، برای واجد شرایط شدن در برنامه کارگران ماهر فدرال ، حداقل 67 امتیاز لازم دارید.

پس از تکمیل پرسشنامه ، وب سایت شماره کد خاصی را برای شما مشخص می کند. بعد از ایجاد حساب خود می توانید از آن برای شروع نمایه خود استفاده کنید.

برای محاسبه امتیاز اکسپرس اینتری خود می توانید با کارشناسان رویال اپلای در ارتباط باشید.

چگونه می توان برای برنامه اکسپرس اینتری کانادا اقدام کرد؟

روند درخواست برنامه های اکسپرس اینتری کانادا بسته به اینکه برای کدام برنامه می خواهید درخواست کنید متفاوت است. یک روند درخواست برای سه برنامه اول وجود دارد ، در حالی که برنامه نامزدهای استانی روش  دیگری وجود دارد.

درخواست برای نیروی کار ماهر فدرال ، معاملات ماهر فدرال یا برنامه های تجربه  کار کانادایی از طریق این مراحل انجام می شود.

اسناد پشتیبانی را دریافت کنید

برای اینکه بتوانید برای برنامه ها اقدام کنید ، به یک لیست از اسناد پشتیبانی احتیاج دارید. این شامل موارد زیر می باشد.

 • گذرنامه معتبر ؛
 • نتایج آزمون زبان (انگلیسی یا فرانسه) ؛
 • گزارش ارزیابی مدارک تحصیلی (برای نیروی کار ماهر فدرال و تجربه کار کانادایی) ؛
 • نامه پیشنهاد کار از یک کارفرما در کانادا (اگر نامه ای دارید) ؛
 • گواهینامه های پلیس برای اثبات سوابق کیفری ؛
 • ازمایشات پزشکی؛
 • اثبات اینکه در صورت دعوت از شما برای درخواست ، بودجه کافی برای تأمین اقامت خود در کانادا دارید.

برای ارسال این نمایه ، باید در وب سایت دولت کانادا حساب باز کنید. شما کدی را که از پرسشنامه واجد شرایط بودن خود وارد می کنید و سپس به تمام سوالات موجود در نمایه پاسخ می دهید. شما جزئیات مربوط به سن ، ملیت ، تحصیلات ، سابقه کار خود را می نویسید و اسنادی را که در مرحله اول جمع آوری کرده اید ثبت می کنید.

می توانید 60 روز روی نمایه کار کنید و سپس باید آن را ارسال کنید. اگر بیش از 60 روز منتظر بمانید ، دیگر نمی توانید آن را ارسال کنید و باید کار را از اول شروع کنید.

پس از ارسال نمایه ، باید منتظر بمانید تا انتخاب  می شوید یا خیر.

این کار ممکن است 6 ماه یا بیشتر طول بکشد و در ضمن می توانید روی بهبود امتیاز و به روزرسانی نمایه خود کار کنید. به عنوان مثال ، اگر قبلاً چنین امتحانی نداشتید ، می توانید آزمون های زبان را برای کسب نمرات بهتر از نو امتحان کنید و یا در کانادا پیشنهاد کار بگیرید.

دعوت به کانادا از طریق اکسپرس اینتری

اگر در میان افرادی هستید که بیشترین امتیاز را دارند ، دولت کانادا از شما دعوت می کند تا درخواست دهید. علاوه بر این ، اگر واجد شرایط هستید و شرایط لازم را دارید ، استانی که نمایه خود را به آن ارسال کرده اید از شما دعوت می کند .

هنگامی که از شما برای درخواست دعوت می شود ، باید دعوتنامه را بپذیرید که واجد شرایط اقامت دائم باشد. اگر برای برنامه ای انتخاب شده اید که جزو اولین گزینه هایتان نبوده اید ، می توانید دعوت را رد کنید. اگر دعوت را رد کنید ، باید پروسه خود را دوباره ارسال کنید ، مشخصات خود را ارسال کنید و منتظر انتخاب شدن شوید.

برای اقامت دائم کانادا اقدام کنید

دولت کانادا فرم های لازم برای ارائه درخواست اقامت دائم را برای شما ارسال می کند. برای رسیدگی به درخواست شما باید آن فرم ها را تکمیل کرده و مدارک پشتیبانی را که از شما می خواهند ارائه دهید. همچنین باید هزینه هایی را پرداخت کنید که بسته به برنامه ای که درخواست می کنید متفاوت است.

شما برای تکمیل درخواست اقامت دائم 60 روز فرصت خواهید داشت و پس از ارسال آن ، فقط مجاز به انجام تغییرات مهم خواهید بود.

سپس دولت کانادا درخواست شما برای اقامت دائم را برای حدود 6 ماه ارزیابی می کند و سپس تصمیم را به شما اطلاع می دهد. اگر آنها درخواست شما را تأیید کنند ، شما می توانید به طور دائم به کانادا بروید. در صورت عدم تایید ، آنها دلایلی را که می توانید اصلاح و دوباره اعمال کنید به شما اطلاع می دهند.

 “برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با وکلا و کارشناسان رویال اپلای در ارتباط باشید.”