روش های مهاجرت به کانادا

روش های مهاجرت به کانادا


مهاجرت به کانادا آسان نیست. برای درخواست موفقیت آمیز و تأیید مهاجرت کانادایی ، مراحل زیادی وجود دارد که باید طی شود. همچنین ، این روند می تواند چندین ماه  و در برخی موارد چند سال طول بکشد. اما اگرروش های مهاجرت به کانادا را می دانید و اطلاع دارید که چه گزینه هایی موجود است ، می توانید شانس موفقیت خود را بهبود بخشید و از ناامیدی و تأخیر در مهاجرت خود جلوگیری کنید. اگر شما علاقه مند به کسب اطلاعات بیشتر در مورد اصول روش های مهاجرت به کانادا هستید ، به صفحه اصلی مهاجرت کانادا در سایت رویال اپلای مراجعه کنید و یا برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با مشاورین و کارشناسان رویال اپلای در ارتباط باشید.

1. برنامه اکسپرس اینتری کانادا:

برنامه مهاجرت کانادا که به مهاجران اجازه می دهد از طریق اکسپرس اینتری Express Entry به عنوان نیروی کار ماهر در کانادا زندگی و کار کنند. این سیستم جدید به شهروندی و مهاجرت کانادا (CIC) اجازه می دهد تا مهاجرانی را که ماهر و یا دارای صلاحیت های مربوطه تحت برنامه های مهاجرت اقتصادی فدرال هستند ، به طور فعال ارزیابی ، جذب و انتخاب کند:

برنامه اکسپرس اینتری همچنین به استانها و مناطق خاص اجازه می دهد تا از این سیستم برای جذب نامزدهای مناسب به عنوان بخشی از برنامه های نامزدی استانی استفاده کنند تا خواسته های بازار کار کانادا برآورده شود.

 

اقامت دائم کانادا

اقامت دائم کانادا

 

2. کفالت خانوادگی:

پیوستن به خانواده همچنان سنگ بنای سیاست مهاجرت کانادا است. خانواده ها در کانادا می توانند بستگان خود را حمایت کنند تا به طور دائم به کانادا بیایند. برای واجد شرایط بودن برای حمایت مالی از بستگان خود ، باید تابعیت کانادا یا اقامت دائم داشته باشید. همچنین افرادی که می توانید از آنها حمایت مالی کنید: همسر و فرزندان زیر 22 سال شما هستند (استثنائاتی در این مورد وجود دارد). در حال حاضر حمایت مالی از پدر و مادر یا مادربزرگ و پدربزرگ دیگر گزینه ای  فعالی نیست. با این حال ، می توانید آنها را در گروه سوپر ویزا Super Visa  به کانادا بیاورید.

 

3.ویزای کار LMIA:

بسیاری از متقاضیان مهاجرت کانادا ابتدا پیشنهادات کاری کانادا را دریافت می کنند ، برای ویزای کار اقدام می کنند و سپس بر این اساس ، به کانادا مهاجرت می کنند. LMIA شامل اطمینان از پیشنهاد شغلی کانادایی ، درخواست کارفرمای کانادایی برای LMIA از طریق Service Canada و سپس متقاضی اجازه کار پس از تأیید LMIA است. این یک فرآیند پیچیده است اما می تواند به راحتی منجر به اقامت دائم کانادا شود.

 

4. برنامه های نامزد استانی (PNP):

مسیر PNP در حال تبدیل شدن به یک روش  محبوب برای مهاجرت به کانادا است. استانهای کانادا مانند آلبرتا ، انتاریو ، بریتیش کلمبیا و سایر استان های کانادا برنامه های مهاجرتی خود را توسعه داده اند که اغلب به یک روند سریع جذب مهاجرمنجر می شود. با این حال ، گروه برنامه های استانی کانادا معمولاً پس از ورود به کانادا ، متقاضیان را در استانهای مربوطه اقامت می دهند. بعلاوه ، بیشتر برنامه های استانی کانادا برای واجد شرایط بودن نیاز به پیشنهاد کار از کارفرمای کانادایی دارند.

 

اقامت کانادا

اقامت کانادا

 

برنامه نامزد مهاجران آلبرتا (AINP)

برنامه نامزدهای استانی بریتیش کلمبیا (BCPNP)

برنامه نامزدهای استانی مانیتوبا (MPNP)

برنامه نامزدهای استانی نیوفاندلند و لابرادور (NLPNP)

برنامه نامزدهای استانی نیوبرانزویک (NBPNP)

برنامه نامزدهای استانی نوا اسکوشیا (NSPNP)

برنامه نامزد سرزمین های شمال غربی (NTNP)

برنامه نامزد مهاجران انتاریو (OINP)

برنامه نامزدهای استانی جزیره پرنس ادوارد (PEI PNP)

برنامه نیروی کار ماهر کبک (QSWP)

برنامه نامزد مهاجران ساسکاچوان (SINP)

برنامه نامزد یوکان (YNP)

 

5. مهاجرت سرمایه گذاران کانادایی:

گروه سرمایه گذاران برای افرادی با ارزش خالص سرمایه بالا که صاحب مشاغل خارج از کشور هستند یا مدیریت می کنند ، طراحی شده است. با اجازه دادن به تجار با تجربه برای سرمایه گذاری در اقتصاد کانادا ، آنها به رشد و شکوفایی کلی کانادا کمک می کنند. اساساً دو برنامه سرمایه گذار در کانادا وجود دارد:

برنامه سرمایه گذاران فدرال و برنامه کبک.

هر دو برنامه تا حدودی مشابه هستند و مستلزم این است که متقاضیان از ارزش خالص  سرمایه بالایی برخوردار باشند و سرمایه گذاری زیادی را در یک صندوق سرمایه گذاری مصوب برای یک دوره 5 ساله انجام دهند. مهاجران سرمایه گذار می توانند همسر و فرزندان خود را به عنوان وابستگان به درخواست خود به کانادا بیاورند.

 


آیا گزینه های دیگری برای مهاجرت به کانادا وجود دارد؟

روش های دیگری برای دریافت اقامت کانادایی وجود دارد مانند روش تجربه کار کانادایی ، برنامه بشردوستانه و دلسوزانه ، ادعاهای پناهندگی و همچنین برنامه آزمایشی مهاجرت اتلانتیک.

 

تجربه کار کانادایی (CEC):

تجربه کار کانادایی (CEC) یک برنامه مهاجرت است که به افرادی که حداقل یک سال در کانادا کار کرده اند اجازه می دهد به طور دائم به کانادا مهاجرت کنند.

 

مهاجرت از طریق برنامه بشر دوستانه و دلسوزانه:

برنامه های بشردوستانه و دلسوزانه یا “H & C” ، درخواست های اقامت دائم کانادا است که از داخل کانادا ثبت می شود. آنها برای افرادی است که وضعیت قانونی در کانادا ندارند.

 

پناهندگی:

افراد می توانند در کانادا در بندر ورودی یا در اداره داخلی CBSA یا اداره مهاجرت ، پناهندگان و شهروندی کانادا (IRCC) درخواست پناهندگی کنند. آنها باید اثبات کنند که چرا نمی توانند به کشور خود بازگردند.

 

برنامه آزمایشی مهاجرت اتلانتیک:

برنامه آزمایشی مهاجرت اتلانتیک (AIP) برای استخدام تازه واردان در استانهای نیوبرانزویک ، نوا اسکوشیا ، جزیره پرنس ادوارد و نیوفاندلند و لابرادور در اتلانتیک مناسب می باشد. این استان ها قادرند با وجود مهاجرانی که دارای تجربه کار هستند ، خلا نیروی کار را پر کنند.

 

اگر علاقه مند به مهاجرت به کانادا هستید اما نمی دانید از کجا شروع کنید:

در این صورت ، می توانید همین امروز با رویال اپلای تماس بگیرید. تمام پرونده های مهاجرتی رویال اپلای توسط متخصصان باتجربه و کارشناسان مهاجرت رویال اپلای رسیدگی می شود. این متخصصان متشکل از وکلا ، کارشناسان  مشاورانی هستند که در رویال اپلای کار می کنند .

 

با پر کردن فرم ارزیابی رایگان مهاجرت رویال اپلای  , مشاورین با شما تماس میگیرند و اطلاعات مورد نیاز شما را در اختیارتان قرار میدهند.