قوانین مهاجرت به اروپا:

 

قوانین مهاجرت به اروپا

 

قاره ی اروپا، همواره یکی از مورد توجه ترین مقصدهای مهاجرتی، چه برای تحصیل، چه برای سرمایه گذاری، خرید ملک و راه اندازی کسب و … بوده و هست. امروزه قوانین مترقی و انسان دوستانه اتحادیه اروپا، شرایط اخذ شهروندی کشورهای این اتحادیه را در دسترس همگان قرار داده است. اگر شما واقعا قصد مهاجرت به  اتحادیه اروپا را داشته باشید، قطعا کشور و مسیرمهاجرتی شما باز خواهد بود.  در ادامه به قوانین اتحادیه اروپا در زمینه اخذ ویزای تحصیلی، ویزای ازدواج، تولد فرزند، ویزای مهارت کاری و ویزای سرمایه گذاری در کشورهای اروپایی نظیر آلمان، ایتالیا، اسپانیا، اتریش، فرانسه می پردازیم.

 

قوانین کلی اخذ اقامت کشورهای اتحادیه اروپا:

مهاجرت به اروپا از طریق کار:

در مسیر مهاجرت به کشورهای اتحادیه اروپا ، راه های مختلفی برای یافتن کار و اقدام برای زندگی در کشور مد نظر شما وجود دارد. که با طی راه های قانونی و اقدام از مسیر درست ، شانس این که کاری با شرایط کاری و درآمدی مورد نظر خود و حتی فراتر از آن را به دست آورید بالا خواهد بود.

در این روش شما باید از یک شرکت داخل کشور مورد نظر، دعوتنامه برای کار دریافت کنید و از طریق آن اقدام به دریافت ویزای کاری برای کشور آلمان، ایتالیا و… کنید.
در نظر داشته باشید که دو کشور آلمان و اتریش شرایط دیگری هم دارند. ویزای جستوی کار یا جاب سیکر به شما این امکان را می دهد که به مدت ۶ ماه در کشورهای اتریش یا آلمان اقامت داشته باشید و کار مورد نظر خود را جستجو کنید. از نزدیک در مصاحبه ی شرکت ها حاضر شوید و هم با نوع کار و فضای آن بهتر آشنا شوید و هم برای کسب شغل امید بیشتری داشته باشید و شانس موفقیت خود را تا حد زیادی بالا ببرید.

 

 

مدرک تحصیلی لیسانس
حداقل سه سال سابقه کار مرتبط
مدرک زبان آلمانی B1

 

 

مهاجرت به اروپا از طریق ازدواج:

 

قوانین ازدواج در اروپا

 

بر خلاف بسیاری از کشورهای دنیا که راه های اخذ اقامت از طریق ازدواج را سخت و پیچیده کرده اند، درهای دریافت این نوع اقامت در اتحادیه اروپا باز است. بسته به کشور مورد نظر، ابتدا یک اقامت دو تا سه ساله به فردی که با یکی از شهروندان آن کشور ازدواج کرده باشد، اعطا می کند که پس از عدم جدایی و پایداری زندگی مشترک، به اقامت دایم تبدیل می شود. این زمان معمولا ۵ سال برای اخذ اقامت کشور مورد نظر و ۶ تا ۱۰ سال برای دریافت پاسپورت اروپایی متغییر است.
نکته حایز اهمیت دیگر این است که همسر اروپایی شما باید مدارکی دال بری امکان تامین مالی همسر خود به اداره مهاجرت کشور مورد نظر ارایه نماید.