با برنامه اکسپرس اینتری کانادا در طول  6 تا 12 ماه به کار و زندگی در کانادا برسید

برنامه اکسپرس اینتری کانادا   یک برنامه مهاجرت مبتنی بر امتیاز برای متخصصانی است که به دنبال اقامت در کانادا هستند. بر اساس مهارت ، تجربه ، وضعیت اشتغال کانادایی و نامزدی استانی/منطقه ای به متخصصان امتیاز می دهد. هرچه امتیازات شما بیشتر باشد ، شانس بیشتری برای دریافت دعوتنامه برای درخواست (ITA) برای اقامت دائم کانادا خواهید داشت. به طور معمول برنامه های اقامت دائم  ارسال شده از طریق این مسیر طی 6 تا 12 ماه یا کمتر پردازش می شوند. رویال اپلای یکی از مراجع اصلی مهاجرت کانادا میباشد و می تواند به شما در برنامه ریزی برای هر مرحله از روند مهاجرت کمک کند.

جزییات برنامه اکسپرس اینتری کانادا

برنامه Express Entry مهاجرت را برای متخصصان ساده کرده و این روند را شفاف تر کرده است. جزئیات کلیدی برنامه عبارتند از:

  • اکسپرس اینتری یک  برنامه آنلاین است که هیچ محدودیتی برای متقاضیان ندارد و در طول سال باز است
  • این برنامه فقط برای برنامه نیروی کارماهر فدرال ، برنامه معامله گران ماهر فدرال و برنامه مهاجرت تجربه کانادایی کاربرد دارد
  • مشخصات شما بر اساس امتیازات ارزیابی می شود و در استخر متقاضیان قرار می گیرد
  • استانهای کانادا و کارفرمایان برای دسترسی به نیازهای خود به استخر متقاضیان دسترسی پیدا خواهند کرد
  • به دارندگان بالاترین امتیاز دعوت نامه ای برای درخواست اقامت دائم کانادا ارسال می شود
  • تعداد ITA های صادر شده بر اساس میزان مهاجرت سالانه به کانادا می باشد

قسمت دوم ویدیوی اکسپرس اینتری کانادا در ادامه ی این مقاله قرار دارد.

واجد شرایط بودن برای برنامه اکسپرس اینتری کانادا

برنامه اکسپرس اینتری کانادا برای ارزیابی متقاضیان به یک سیستم مبتنی بر امتیاز متکی است. هدف اصلی این سیستم شناسایی متقاضیانی است که پس از مهاجرت به کانادا بیشترین شانس موفقیت را دارند. مقیاس امتیاز حداکثر 1200 است و شما و همسرتان (در صورت وجود) را در موارد زیر ارزیابی می کند:

 • سن
 • بالاترین سطح تحصیلات
 • توانایی های زبانی
 • سابقه کار کانادایی
 • سایر سابقه کار ها
 • قابلیت انتقال مهارت

مزایای سیستم اکسپرس اینتری کانادا :

یکی از مزایای این برنامه مهاجرت ، شفافیت آن است. متقاضیان می بایست امتیاز CRS را کسب کنند تا واجد شرایط بودن برای دعوتنامه (ITA) برای اقامت دائم باشند.

داوطلبان از نمره متوسطی که باید برای واجد شرایط بودن در ITA کسب کنند مطلع خواهند بود ، اگر نمره ای کسب نکرده باشند ، همیشه می توانند برای بهبود نمره CRS خود یا در نظر گرفتن سایر گزینه های CRS تلاش کنند.

آنها می توانند به بهبود نتایج آزمون زبان خود یا کسب تجربه کاری بیشتر ، گزینه های تحصیل در کانادا یا تلاش برای نامزدی استانی توجه کنند.

چشم اندازهای بهتر برای مهاجران :

داوطلبان جوان با سطح تحصیلات بالاتر ، تسلط به زبان انگلیسی یا فرانسوی یا هر دو یا کسانی که دارای تجربه کار کانادایی هستند (کارمندان یا دانشجویان) این پتانسیل را دارند که به امتیاز CRS بالاتری برسند و از طریق سیستم اکسپرس اینتری  کانادا انتخاب شوند.

داوطلبانی که موفق به دریافت نامزدی استانی شوند ، واجد شرایط 600 امتیاز اضافی هستند. کسانی که پیشنهاد کار در کانادا دارند یا خواهر و برادرانمقیم این کشور دارند  واجد شرایط امتیاز اضافی هستند.

مراحل درخواست برنامه اکسپرس اینتری کانادا

مرحله 1: نمایه Express Entry خود را ایجاد کنید

ابتدا باید نمایه اکسپرس اینتری آنلاین خود را ایجاد کنید. مشخصات باید شامل جزئیات مربوط به سن ، سابقه کار ، تحصیلات ، مهارت های زبانی و غیره باشد. بر اساس این جزئیات به شما نمره داده می شود.

اگر با کسب امتیازهای لازم واجد شرایط هستید ، می توانید مشخصات خود را ارسال کنید. این مورد  در استخر اکسپرس اینتری گنجانده می شود.

مرحله 2 ECA-  خود را تکمیل کنید

اگر تحصیلات خود را خارج از کانادا گذرانده اید ، باید ارزیابی اعتبار تحصیلی یا ECA را دریافت کنید. ECA ثابت می کند که مدارک تحصیلی شما با مدارک شناخته شده در سیستم آموزشی کانادا برابر است.

مرحله 3: آزمونهای توانایی زبان خود را تکمیل کنید

گام بعدی تکمیل آزمونهای مورد نیاز مهارت زبان انگلیسی است. حداقل نمره 6 در آیلتس معادل CLB 7 است. نمره آزمون شما هنگام درخواست باید کمتر از 2 سال اعتبار داشته باشد.

اگر فرانسه بلد باشید ، نسبت به سایر متقاضیان برتری خواهید داشت. آزمون زبان فرانسوی مانند Test de  و de Francians (TEF) مهارت شما را در این زبان اثبات می کند.

مرحله 4: نمره CRS خود را محاسبه کنید

اگر نمایه شما به مجموعه Express Entry راه پیدا کرد ، بر اساس نمره سیستم جامع رتبه بندی (CRS) رتبه بندی می شود. معیارهایی مانند سن ، سابقه کار ، سازگاری و … نمره CRS شما را تعیین می کند. در صورت داشتن امتیاز CRS مورد نیاز ، نمایه شما در مجموعه Express Entry گنجانده می شود.

مرحله 5: دعوتنامه خود را برای درخواست (ITA) دریافت کنید

اگر نمایه شما از استخر Express Entry انتخاب شود ، از دولت کانادا یک ITA دریافت خواهید کرد و پس از آن می توانید اسناد ویزای اقامت دائم خود را شروع کنید.

محاسبه کننده امتیازات واجد شرایط بودن برای ورود:

شرایط واجد شرایط بودن برای اکسپرس اینتری 67 امتیاز از 100 است. برای درخواست ویزای اقامت دائم خود خود باید حداقل 67 امتیاز تحت معیارهای مختلف واجد شرایط بودن کسب کنید. محاسبه کننده امتیازات واجد شرایط بودن برای ورود سریع بر اساس معیارهای زیر است:

سن: اگر بین 18-35 سال سن دارید می توانید حداکثر امتیاز را کسب کنید. افراد بالای این سن امتیاز کمتری کسب خواهند کرد.

تحصیلات: حداقل مدارک تحصیلی شما باید برابر با سطح تحصیلات متوسطه بالاتر در کانادا باشد. سطح بالاتر مدارک تحصیلی به معنای امتیاز بیشتر است.

سابقه کار: برای کسب حداقل امتیاز باید حداقل یک سال سابقه کار داشته باشید. اگر سالهای تجربه کاری بیشتری داشته باشید امتیاز بیشتری کسب خواهید کرد.

توانایی زبان: شما باید حداقل نمره 6  در آیلتس خود معادل CLB 7 داشته باشید تا واجد شرایط درخواست و کسب حداقل امتیاز باشید. نمرات بالاتر به معنای امتیاز بیشتر است.

سازگاری: اگر اعضای خانواده یا خویشاوندان نزدیک شما در کانادا زندگی می کنند می توانند ده امتیاز در مورد عامل سازگاری کسب کنند و هنگام مهاجرت به آنجا بتوانند از شما حمایت کنند. همچنین اگر همسر یا شریک قانونی شما آماده مهاجرت با شما به کانادا باشد ، می توانید امتیاز کسب کنید.

مشاغل منظم: یک پیشنهاد شغلی معتبر از یک کارفرمای کانادایی به شما ده امتیاز می دهد.

شما باید حداقل 67 امتیاز از 100 را داشته باشید تا واجد شرایط درخواست برنامه اکسپرس اینتری باشید.

فرایند اکسپرس اینتری و اقامت کانادا :

 

این فرایند از یک سیستم مبتنی بر امتیاز برای طبقه بندی متقاضیانی که خواهان اقامت در کانادا هستند پیروی می کند. امتیازها بر اساس سیستم رتبه بندی جامع یا CRS به مشتریان تعلق می گیرد. بر اساس مهارت ، تجربه ، وضعیت اشتغال کانادایی و نامزدی استانی/منطقه ای به متقاضیان امتیاز داده می شود. هرچه امتیازات بالاتر باشد ، شانس دریافت دعوت نامه برای درخواست (ITA) برای اقامت دائم کانادا بیشتر است.

بر اساس سیستم امتیازات اکسپرس اینتری ، هر قرعه کشی اکسپرس اینتری دارای حداقل نمره است. این قرعه کشی ها در فواصل منظم انجام می شود. آن دسته از متقاضیانی که دارای نمره CRS برابر یا بالاتر از امتیاز تعیین شده هستند ، ITA دریافت خواهند کرد. اگر بیش از یک نامزد دارای نمره ای معادل امتیاز نهایی باشند ، کسی که دارای حضور طولانی در مجموعه اکسپرس اینتری باشد ، ITA دریافت می کند.

رویال اپلای چگونه می تواند به شما در پروسه ی اکسپرس اینتری و اقامت کانادا کمک کند؟

رویال اپلای مشاور مهاجرت برای متقاضیان جدی مهاجرت به کانادا است. فرایند کامل ما و پشتیبانی نهایی به شما اطمینان می دهد که در هر مرحله اقدام مناسب را انجام می دهید. ما در موارد زیر به شما کمک می کنیم:

 • ارزیابی صلاحیت / تحصیلات
 • لیست اسناد سفارشی و الگوهای سند مهم
 • راهنمایی در مورد الزامات کلیدی اسناد
 • ارسال فرم درخواست آنلاین برای ایجاد نمایه برای دعوت نامه
 • راهنمای آیلتس
 • الگوهای نامه مرجع

علاوه بر این ، رویال اپلای  به مشتریان خود کمک می کند تا شانس خود را با خدمات جستجوی کار در خارج از کشور افزایش دهند*. برای ارزیابی شرایط خود و تصمیم گیری آگاهانه میتوانید با مشاورین رویال اپلای در ارتباط باشید.

حداقل نمره آیلتس مورد نیاز برای اکسپرس اینتری کانادا چقدر است؟

نمره نتایج آزمون در IELTS یک الزام اساسی برای ایجاد مشخصات و ارسال ابراز علاقه است. این در سیستم Express Entry کانادا است. متقاضیان باید حداقل CLB 7 (معیار زبان کانادایی) را در آزمون مهارت زبان انگلیسی داشته باشند. این مطابق قوانین مهاجرت و شهروندی کانادا (IRCC) است.

هنگامی که ITA خود را از طریق اکسپرس اینتری دریافت می کنید ، باید چه اسنادی را برای ویزا اقامت دائم  خود ارائه دهید؟

 • گواهی پزشکی
 • گواهی عدم سو پیشینه
 • اثبات جزئیات مربوط به شما و اعضای خانواده- شناسنامه ، گواهی ازدواج ، گذرنامه و غیره.
 • اثبات این که شما منابع مالی برای حمایت از اقامت اولیه خود در کانادا با اعضای خانواده خود دارید

برای اکسپرس اینتری کانادا چند امتیاز لازم است؟

متقاضیان اکسپرس اینتری کانادا  باید حداقل 67 امتیاز از 100 را کسب کنند. این بر اساس مهارت زبان ، سابقه کار ، تحصیلات ، سن و غیره است. فقط در این صورت آنها می توانند واجد شرایط FSWP – برنامه کار ماهر فدرال تحت اکسپرس اینتری باشند.

قرعه کشی اکسپرس اینتری هر چند وقت یکبار برگزار می شود؟

به طور معمول ، قرعه کشی های منظم از استخر اکسپرس اینتری هر 2 هفته انجام می شود.

 

برای خواندن مقاله ی جدید اکسپرس اینتری و اقامت کانادا می توانید اینجا کلیک کنید.

با کارشناسان و وکلای با تجربه مقیم کانادا و استرالیا و امریکا شرکت مهاجرتی رویال اپلای همراه باشید.

شرکت مهاجرتی رویال اپلای

تلفن تماس: ۲۲۴۰۹۱۹۱-۲۲۴۰۸۱۸۱-۲۲۴۰۷۱۷۱

آدرس:زعفرانیه، میدان الف، مجتمع تجاری پالادیوم، طبقه نهم شمالی ، واحد ۹۰۸

برای رفتن به صفحه فرم درخواست مشاوره رایگان کلیک کنید.