اطلاعات بروز در خصوص اکسپرس اینتری کانادا  وکویید-19 – شرایط اکسپرس اینتری کانادا :

• دورهای دعوت از اکسپرس اینتری (قرعه کشی از مجموعه اکسپرس اینتری) طبق برنامه معمول خود در طول بحران COVID-19 انجام می شود.

• اگر با هواپیما سفر می کنید ، باید تمام الزامات خطوط هوایی را رعایت کرده و قبل از اینکه اجازه سوار شدن به پرواز خود را بگیرید ، یک بررسی بهداشتی را که توسط خطوط هوایی انجام می شود ، بگذرانید. هرکسی که علائم COVID-19 را نشان دهد ، اجازه ورود هوایی به کانادا را نخواهد داشت.

• هنگام ورود به کانادا ، آنها قبل از مرز ورود ، سلامت شما را ارزیابی می کنند.

• هنگام ورود به کانادا باید برنامه ای برای قرنطینه 14 روزه داشته باشید. این امر اجباری است ، حتی اگر هیچ علامتی نداشته باشید.

• فقط افرادی که خدمات ضروری ارائه می دهند ، برای مثال رانندگان کامیون که به طور مرتب از مرز عبور می کنند تا جریان کالا را حفظ کنند ، از شرایط قرنطینه معاف هستند.

 

شرایط اکسپرس اینتری کانادا

شرایط اکسپرس اینتری کانادا

 

اکسپرس اینتری کانادا:

در ژانویه 2015 دولت کانادا سیستم مهاجرت الکترونیکی جدیدی را راه اندازی کرد که برای مهاجران ماهر و واجد شرایط ورود سریع به کانادا را ارائه می دهد.

برنامه جدید اکسپرس اینتری  درخواست های اقامت دائم مهاجران را که می توانند در مواردی که کمبود نیروی کار ماهر کانادایی وجود دارد پر کنند ، مدیریت می کند.

 

سالانه هزاران نفر اقامت دائم کانادا را دریافت می کنند:

دولت کانادا این حقیقت را به رسمیت شناخته است که :

کانادا از مهاجران جدید برای برآوردن نیازهای آینده بازار کار و کمک به اطمینان از رشد و رفاه اقتصادی بلند مدت این کشور دعوت میکند.

سیستم جدید به شهروندی و مهاجرت کانادا (CIC) اجازه می دهد تا مهاجران ماهر و یا دارای شرایط لازم را تحت برنامه های مهاجرت اقتصادی فدرال به طور فعال ارزیابی جذب و انتخاب کند:

  • FSWP – برنامه نیروی کار ماهر فدرال
  • FSTP – برنامه معاملات ماهر فدرال
  • CEC- تجربه کار در کانادا

 

افراد دارای تجربه کار کانادایی:

برنامه اکسپرس اینتری همچنین به استان ها و مناطق جداگانه اجازه می دهد تا از این سیستم برای جذب نامزدهای مناسب به عنوان بخشی از برنامه های نامزدی استانی استفاده کنند تا خواسته های بازار کار کانادا برآورده شود.

کارفرمایان نقش مهمی در انتخاب مهاجران اقتصادی ایفا می کنند.

می توانند از طریق بانک کار اخیراً بهبود یافته کانادا و همچنین استانها و مناطق مربوطه در صورت لزوم به نامزدهای مناسب دسترسی پیدا کنند.

 

نحوه واجد شرایط شدن برای اکسپرس اینتری کانادا:

قبل از درخواست برای اکسپرس اینتری ، باید با کسب 67 یا بیشتر امتیاز در یک سیستم مقیاس 100 امتیازی واجد شرایط شوید.

یک عامل انتخاب وجود دارد که به متقاضیان علاقمند به Express Entry نمره کلی از 100 را می سنجد و به آنها اختصاص می دهد.

اگر بیش از 67 امتیاز کسب کنید ، می توانید واجد شرایط برنامه نیروی کار ماهر فدرال باشید.

اگر کمتر از 67 امتیاز کسب کنید ، واجد شرایط برنامه نخواهید بود.

 

امتیاز بندی برای اکسپرس اینتری کانادا:

مهارتهای زبانی (28 امتیاز)

بسیار مهم است که بتوانید به 1 یا هر دو زبان رسمی کانادا ارتباط برقرار کنید. دانستن زبان انگلیسی ، فرانسه یا هر دو به شما در بازار کار کانادا کمک می کند.

تحصیلات (25 امتیاز)

اگر در کانادا به مدرسه رفته اید ، باید دیپلم یا مدرک از یک مدرسه کانادایی داشته باشید.

سابقه کار (15 امتیاز)

می توانید برای تعداد سالهایی که صرف انجام کار تمام وقت با دستمزد (حداقل 30 ساعت در هفته یا مقدار مساوی پاره وقت [15 ساعت در هفته به مدت 24 ماه]) شده است ، در مهارت نوع 0 ، یا سطح مهارت A یا B طبقه بندی مشاغل ملی کانادا را خواست دهید.

سن (12 امتیاز)

روزی که کانادا درخواست شما را دریافت می کند بر اساس سن شما امتیاز دریافت می کنید.

استخدام منظم در کانادا (10 امتیاز)

در صورت داشتن حداقل یک سال پیشنهاد کار از یک کارفرمای کانادایی ، می توانید امتیاز کسب کنید. قبل از درخواست برای آمدن به کانادا به عنوان کارگر ماهر فدرال ، باید پیشنهاد کار را دریافت کنید.

سازگاری (10 امتیاز)

شما و همسرتان یا شریک عادی خود که با شما به کانادا مهاجرت می کنید می توانید برای سازگاری امتیاز کسب کنید. شما و همسرتان می توانید با ترکیب هر یک از عناصر زیر حداکثر 10 امتیاز کسب کنید.

 

برنامه آموزش مهارتی فدرال

اکسپرس اینتری کانادا و بررسی شرایط آن

 

 

نحوه عملکرد اکسپرس اینتری:

گام 1

داوطلبان  یک فرم اکسپرس اینتری آنلاین را پر می کنند.

داوطلبانی که واجد شرایط برنامه اکسپرس اینتری کانادا هستند می توانند یک پروفایل آنلاین تکمیل کنند که شامل:

جزئیات مختلف در مورد خود ، از جمله مهارت های آنها ، توانایی زبان آنها ، تحصیلات و سابقه کار قبلی و سایر موارد باشد.

نامزدهایی که معیارهای یک یا چند برنامه مهاجرت اقتصادی فدرال را تحت اکسپرس اینتری با موفقیت برآورده می کنند در گروهی از افراد واجد شرایط طبقه بندی می شوند.

این افراد با توجه به شانس موفقیت اقتصادی آنها رتبه بندی می شوند و بالاترین نامزدها به همراه کسانی که دارای پیشنهادات واجد شرایط استخدامی یا نامزدهای استانی و منطقه ای هستند، (که به طور خودکار دارای رتبه های بالا می شوند)  دعوت نامه رسمی برای درخواست اقامت دائم دریافت می کنند.

 

این شیوه انجام کارها به کانادا اجازه می دهد تا:

بهترین کاندیداهای ممکن را انتخاب کند که به احتمال زیاد برای رسیدن به موفقیت پیش می روند نه اینکه به سادگی هر کس دیگری را که در ردیف بعدی قرار دارد انتخاب کند.

داوطلبانی که دارای پیشنهاد شغلی معتبر یا نامزدی استانی و منطقه ای نیستند باید در بانک کار دولت کانادا ثبت نام کنند تا بتواند با کارفرمایان کانادایی مرتبط ارتباط برقرار کند. کارفرمایان واجد شرایط برای درخواست اقامت دائم باید از طریق مشاغل و توسعه اجتماعی کانادا ارزیابی تاثیر بازار کار را دریافت کنند. هیچ تضمینی وجود ندارد که از داوطلبانی که مشخصات اکسپرس اینتری را پر می کنند برای درخواست اقامت دائم دعوت خواهند شد ، زیرا این امر عمدتا با رتبه آنها و سایر عوامل ذکر شده در بالا (پیشنهاد اشتغال ، نامزدی استانی و منطقه ای) تعیین می شود.

گام 2

دولت کانادا  از نامزدهای موفق دعوت می کند و اقامت دائم ظرف 6 ماه بررسی می شود.

کسانی که رتبه بالایی در اکسپرس اینتری  دارند (بر اساس مهارت ، تجربه ، پیشنهادات شغلی واجد شرایط و نامزدهای مربوطه در صورت لزوم) سپس از طریق ITA (دعوتنامه برای درخواست) درخواست اقامت دائم می کنند و در مجموع 60 روز فرصت دارند.

 

 برنامه های الکترونیکی باید از طریق یکی از برنامه های زیر ارسال شوند:

برنامه کارگران ماهر فدرال (FSWP)

برنامه معاملات ماهر فدرال (FSTP)

تجربه کار کانادایی (CEC)

برنامه نامزدی استانی (PNP)

اکثر برنامه ها به سرعت توسط CIC کنترل می شوند.بسیاری از آنها انتظار می رود ظرف شش ماه تکمیل شوند.

داوطلبانی که برای برنامه اکسپرس اینتری کانادا درخواست داده اند اما پس از یک سال برای درخواست اقامت دائم دعوت نشده اند ، می توانند مشخصات خود را مجددا ارسال کرده و مجدداً وارد پروسه شوند.

مشروط بر اینکه هنوز واجد شرایط این برنامه هستند. این به منظور جلوگیری از عقب ماندگی و امکان پردازش سریعتر و زمان برگشت است.

به گفته CIC ، برنامه Express Entry خدمات مهاجرت سریعتر و کارآمد تری را به مهاجران ماهر ارائه می دهد. این برنامه همچنین به دولت کانادا امکان می دهد تا سریعتر به شرایط اقتصادی در حال تحول کانادا و تغییر اولویت ها واکنش نشان دهد و انعطاف پذیری بازار کار کانادا  را افزایش می دهد.

 

برای اطلاعات بیشتر در خصوص اکسپرس اینتری کانادا می توانید با کارشناسان رویال اپلای در ارتباط باشید .

و یا از طریق تکمیل فرم ارزیابی انلاین رویال اپلای مشاوره دریافت کنید.

02122407171