زندگی در کشور امارات متحده عربی

امارات متحده عربی یکی از ثروتمندترین کشورهای پادشاهی در جنوب غربی قاره آسیا است. کشور امارات با جمعیتی در حدود ۸۱۰۶۰۰۰ نفر و مساحت ۸۳۶۰۰ کیلومتر مربع یکی از بزرگترین ذخایر نفتی دنیا را در اختیار دارد. در سال های اخیر تغییرات عمده ای در زندگی اجتماعی و فرهنگی مردم این کشور به وجود آمده است و همین امر باعث جذب مهاجرینی که جویای کار و یا سرمایه گذاری هستند به امارات شده است.

با اینکه سیاست های امارات برای جذب سرمایه گذار در سال های اخیر بسیار بهبود یافته است و با کارگران خارجی به خوبی و عادلانه رفتار می شود و این اشخاص در طی مدت زمان کار و اقامت در امارات درآمد قابل ملاحظه ای دارند اما مهاجران هرگز نمی توانند بخشی از جمعیت بومی و دایمی امارات شوند. این نکته ای است که قبل از مهاجرت به امارات باید بدان توجه داشت چرا که شما می توانید با سرمایه گذاری و کار در کشورهای درجه یک اروپایی اقامت و در نهایت تابعیت داشته باشید.

آب و هوای کشور امارات بیابانی است و زمستان های مطبوع به همراه تابستان های داغ و آفتابی دارد. تحمل گرمای تابستان در امارات طاقت فرساست و بارش باران در این کشور بسیار کم اتفاق می‌افتد. بهترین فصل سفر به امارات زمستان اعلام شده است، از ماه دسامبر تا فوریه این کشور دارای آب و هوایی مطبوع و آفتابی است. برای داشتن یک تعطیلات ساحلی عالی در امارات بهترین ماه مارس و نوامبر اعلام شده است.

در امارات متحده عربی افرادی که زیر دیپلم هستند و در کشور امارات مشغول به کار هستند اگر مرد باشند در سال حدود 300.100 درهم حقوق دریافت می‌کنند؛ حال اگر یک زن در این کشور مشغول به کار باشد حدود 276.568 درهم حقوق دریافت خواهد نمود. ارزیابی ها نشان می‌دهد که کارگران مرد در کشور امارات حدود 750.000 درهم در سال حقوق دارند و کارگران خانم در این کشور به میزان 710.000 درهم حقوق دریافت خواهند کرد.

افرادی که با مدرک تحصیلی دکترا در کشور امارات وارد به کار می‌شود در صورتی که مرد باشد در سال حدود 378.479 درهم درآمد خواهند داشت، این مبلغ برای بانوان در همین سطح علمی حدود 364.259 درهم ارزیابی شده است.

میزان درآمد افراد برای مقطع فوق دیپلم و لیسانس تقریباً در یک سطح دیده می‌شود.

به طور کلی میانگین درآمد در شهر راس‌الخیمه حدود 420.571 درهم ارزیابی شده است، این در حالی است که افراد در دبی حدود 288.236 درهم حقوق دریافت می‌کنند. در شهرهای ابوظبی و العین میزان درآمد حدود 285.269 و 277.723 درهم اعلام شده است.

شهر الرویس نسبت به سایر شهرهای اعلام شده از نظر درآمدزایی وضعیت ضعیف تری دارد، ارزیابی ها نشان می‌دهد که درآمدزایی در کشور امارات می‌تواند آسان و یا سخت باشد.

شما می توانید در هر لحظه برای دریافت اطلاعات بیشتر با همکاران ما تماس بگیرید.

هزینه ها و صرفه جویی در هزینه ها در امارات متحده عربی

هزینه ها و صرفه جویی در هزینه ها در امارات متحده عربی

قیمت برخی کالاهای اساسی در امارات متحده عربی

هزینه‌ای که برای وضعیت آب و گرمایش و سرمایش و گاز و زباله برای یک آپارتمان 85 متری در نظر گرفته می‌شود 568.56 درهم است. در صورتی که بخواهید یک وعده غذا در یک رستوران ارزان قیمت در امارات میل کنید باید 25.00 درهم هزینه پرداخت نمایید. یک وعده غذا مک دونالد در این کشور 25.00 درهم اعلام شده است. شما برای خرید یک بلیط یک طرف حمل و نقل عمومی در این کشور نیاز به هزینه 5 درهمی دارید. حال اگر بخواهید به صورت نامحدود در ماه از وسایل حمل و نقل استفاده نمایید باید بلیط ماهانه به ارزش 200 درهم خریداری نمایید.

شما برای خرید یک عدد بلیط سینما در کشور امارات باید 40 درهم هزینه پرداخت کنید. هزینه باشگاه بدنسازی برای بزرگسالان در کشور امارات ماهانه حدود 286.40 درهم است. شما برای خرید یک عدد شلوار جین در این کشور باید 207.78 درهم هزینه پرداخت کنید، لباس تابستانه در فروشگاه زنجیره‌ای در کشور امارات حدود 179.14 درهم هزینه دارد. برای خرید یک جفت کفش نایک در کشور امارات باید 314.41 درهم هزینه در نظر داشته باشید.

قیمت برخی کالاهای اساسی در امارات متحده عربی

قیمت برخی کالاهای اساسی در امارات متحده عربی

قیمت برخی کالاهای اساسی در کشور امارات به شرح زیر است:

  • شیر ( ثابت)، ( 1 لیتری) 5.73 درهم
  • یک قرص نان سفید تازه ( 500 گرم) 4.67 درهم
  • برنج ( سفید)، (1 کیلوگرم) 7.03 درهم
  • شانه ی تخم مرغ ( 12 عدد ) 10.42 درهم
  • پنیر محلی ( 1 کیلوگرم) 3526 درهم
  • سینه ی مرغ ( بدون استخوان، بدون پوست)، ( 1 کیلوگرم) 25.05 درهم
  • گوشت گاو ( 1 کیلوگرم) ( یا گوشت قرمز راسته) 40.74 درهم
  • گوجه فرنگی ( 1 کیلوگرم) 6.04 درهم
  • سیب زمینی ( 1 کیلوگرم) 17.333.82 درهم
  • آب ( بطری 1.5 لیتری) 2.24 درهم