در این مقاله کارشناسان مهاجرتی رویال اپلای تمامی سوالات مربوط به اقامت کانادا و همه شرایط و هزینه های اخذ اقامت و مهاجرت به کانادا را کامل بررسی کرده اند.

اقامت کانادا


کانادا یکی از جذاب ترین کشورها برای مهاجران می باشد. به همین  علت سالیانه تعداد زیادی از مهاجرین از طریق روش های مختلف کشور خود را ترک و عازم کانادا می شوند. یکی از اصلی ترین دلایل این جذابیت کشور کانادا، برنامه های مهاجرتی بسیار متنوع این کشور می باشد. اقامت دائم کانادا مختص به کسی است که با مهاجرت به این کشور به وی داده شده است. برای حفظ وضعیت اقامت دائم، باید شرایط خاصی مانند تعهد اقامت را داشته باشند.

 • کارت های اقامت دائم
 • شرایط اقامت
 • تابعیت کانادایی

یک فرد مقیم کانادا، تعداد قابل توجهی مزایا را در این کشور دریافت می کند:

 • دسترسی به خدمات درمانی و اجتماعی کانادا.
 • حق زندگی ، کار و تحصیل در هر استان  کانادا.
 • دریافت حمایت قوانین کانادا و منشور حقوق و آزادی کانادا
 • امکان خروج و ورود به مرزهای این کشور با استفاده از کارت اقامت دائم یا اسناد سفر اقامت دائم (PRTD).
 • توانایی درخواست تابعیت کانادایی پس از برآورده شدن شرایط لازم

مسیرهای مهاجرتی بسیاری وجود دارد که فرد را مقیم کانادا می کند. مهاجرت اقتصادی ، مهاجرت تجاری ، حمایت مالی و برنامه های پناهندگی یا بشردوستانه گزینه های مختلفی برای دریافت اقامت دائم می باشند.

یکی از مرسوم ترین روش های مهاجرتی کشور کانادا برای متقاضیان اکسپرس اینتری کانادا می باشد که در مقاله ی ( ارزان ترین راه مهاجرت به کانادا ) به طور کامل در این باره صحبت کردیم . در ویدیوی زیر می توانید اطلاعات کلی درباره اکسپرس انتری کانادا بدست آورید.

 

 

برای دیدن قسمت دوم این ویدیو اینجا کلیک کنید. ➡ 

کارت های اقامت دائم کانادا:

به محض تأیید شخص برای دریافت اقامت ، وی واجد شرایط درخواست کارت اقامت است. این کارت وضعیت اقامت دائم یک فرد در این کشور را نشان می دهد و می تواند برای سفر به داخل و خارج از کشور استفاده شود. درخواست های کارت اقامت به اداره مهاجرت ، پناهندگان و شهروندی این کشور (IRCC) ارسال می شود.

 

تمدید کارت اقامت دائم کشور کانادا:

اقامت دائم کشور کانادا

بیشتر کارت های اقامت دائم پنج سال اعتبار دارند ، هرچند که کارت های اقامت دائم کانادا گاهاً فقط برای یک سال معتبر هستند. به ساکنان مقیم این کشور توصیه می شود که تاریخ انقضا کارت خود را پیگیری کنند و ظرف شش ماه از انقضا کارت خود ، درخواست تمدید کارت خود را ثبت کنند.

 

سند سفر اقامت:

اگر یک فرد دارنده اقامت دائم کانادا در خارج از این کشور باشد و مایل به ورود به کشور کانادا باشد ، در صورت نداشتن کارت PR معتبر ، ممکن است درخواست سند مسافرت دائم (PRTD) را بدهد که معمولاً برای یک بار ورود به کانادا معتبر است و به افراد دارای  اقامت دائم کانادا اجازه می دهد قبل از درخواست کارت PR یا تمدید کارت PR به کشور وارد شود.

 

شرایط اقامت کانادا:

برای حفظ وضعیت اقامت دائم در کانادا ، شخص باید یک تعهد کانادایی را داشته باشد. تعهد اقامت به حضور فیزیکی شخص در داخل کانادا برای مدت زمان مشخصی اشاره دارد. این تعهد برای اقامت ، فرد را ملزم می کند حداقل در مدت ۵ سال (۷۳۰ روز) در داخل کانادا حضور فیزیکی داشته باشد.

 

تابعیت کانادایی:

اتباع خارجی که می خواهند شهروند کانادا شوند باید چندین شرایط از جمله داشتن وضعیت اقامت دائم معتبر در این کشور را داشته باشند. علاوه بر این ، ساکنین دائمی که مایل به شهروندی هستند تعهدات اقامتی متفاوتی از آنچه برای تمدید وضعیت اقامت دائم لازم است ، را دارند.  

 

انصراف از وضعیت اقامت دائم این کشور :

با انقضای کارت PR وضعیت اقامت دائم به طور خودکار از بین نمی رود ، فقط از طریق یک فرآیند رسمی از بین می رود. اگر شخصی بخواهد از وضعیت اقامت دائم خود چشم پوشی کند ، ممکن است درخواست لغو داوطلبانه اقامت دائم خود را ارائه دهد. اگر شخصی بداند که تعهدات اقامت خود را رعایت نکرده و قصد سفر به کانادا را دارد ، ممکن است سفر کوتاهی بتواند داشته باشد.

 

آیا واجد شرایط وضعیت اقامت این کشور هستید یا خیر؟

امتیاز خود را در سیستم CRS برای پروسه اکسپرس اینتری Express Entry  محاسبه کنید. تمام نکاتی را که ممکن است از طریق بررسی مقوله های سن، سطح تحصیلات ، مهارت زبان رسمی ، زبان رسمی دوم و تجربه کاری کانادایی بدست آورید ، اضافه کنید. علاوه بر این، متقاضیان باید بتوانند ثابت کنند که بودجه کافی برای تأمین هزینه های خود و خانواده خود دارند، مگر اینکه بتوانند به طور قانونی در کانادا کار کنند یا پیشنهاد کار معتبری از کارفرمایی در کانادا داشته باشند.

برای دانلود جدول امتیاز دهی مهاجرت به کانادا فقط کافیست اینجا کنید تا امتیاز خود را برای اخذ اقامت و مهاجرت به کانادا محاسبه کنید .

 

چه کسی می تواند برای وضعیت اقامت درخواست کند؟

هر کسی مجاز به درخواست اقامت دائم کانادا است اما فقط افراد واجد شرایط پذیرفته می شوند. برای بررسی اینکه آیا واجد شرایط اقامت دائم هستید یا خیر، شرایط زیر در مورد شما بررسی میشود:

 • سن
 • سطح تحصیلات
 • تسلط به زبان رسمی
 • تسلط به زبان رسمی دوم
 • تجربه کاری کانادایی

 

مزایای اقامت دائم این کشور چیست؟

مزایای اقامت دائم کانادا

هنگام شهروندی کانادا مزایای بسیاری به وجود می آید که بسیاری از اتباع خارجی هنگام شروع زندگی جدید در کانادا چشم انتظار آن هستند. برخی از این مزایا عبارتند از:

سیاست کانادا:

شهروندان در کانادا حق انتخاب بیشتری دارند و می توانند در انتخابات فدرال ، استانی و شهرداری رأی دهند. شهروندان همچنین از آزادی نامزدی و مشارکت در فعالیت های سیاسی برخوردار هستند، به این معنی که آنها در مورد مدیریت سطوح مختلف دولت موجود در کانادا اظهار نظر می کنند.

مشاغل سطح بالا :

شهروندان کانادایی  توانایی درخواست شغل های سطح بالاتر فدرال را دارند که غالباً دستمزد بسیار خوبی دریافت می کنند و از مزایای خوبی برخوردار می شوند.

تابعیت دوگانه :

شما به عنوان یک شهروند کانادایی نیازی به انتخاب کانادا به عنوان کشور اصلی خود ندارید. در صورت امکان ، شما می توانید برای تابعیت دوگانه اقدام کنید.

خانواده :

 کودکی در کانادا متولد می شود ، به طور خودکار شهروند کانادا محسوب می شوند. این به شما این امکان را می دهد که زندگی بهتری را برای هر کودک آینده بدون اینکه مراحل پذیرش مهاجرت را پشت سر بگذارند ، شروع کنید.

مالیات :

اگر شهروند کانادا شوید و تصمیم بگیرید در جای دیگری زندگی کنید ، ممکن است ملزم به پرداخت مالیات به کشور کانادا نباشید زیرا آنها بر اساس اخذ اقامت بر خلاف تابعیت هستند.

مدت زمان برای اخذ اقامت در کشور کانادا چقدر است ؟

کارت اقامت دائم به طور معمول برای ۵ سال صادر می شود و قابل تمدید است. برای حفظ وضعیت اقامت خود باید در مدت ۵ سال در حدود ۷۳۰ روز در این کشور اقامت داشته باشید.

برای کسب اطلاعات بیشتر و به روز تر می توانید مقاله ی روش های اخذ اقامت دائم کشور کانادا را که در ۲۳ شهریور ۱۴۰۱ نوشته شده است را مطالعه کنید . برای مطالعه این مقاله اینجا کلیک کنید . ➡ 

 

برای اطلاعات بیشتر با مشاورین ما در رویال اپلای تماس بگیرید. ویا فرم ارزیابی رایگان را پر کنید تا در کوتاه ترین زمان ممکن با شما تماس گرفته شود.  

با خیال راحت کارهای حقوقی و مهاجرتی خود را به ما بسپارید .

شرکت مهاجرتی رویال اپلای

تلفن تماس: ۲۲۴۰۹۱۹۱ ۲۲۴۰۸۱۸۱ –۲۲۴۰۷۱۷۱

آدرس:زعفرانیه، میدان الف، مجتمع تجاری پالادیوم، طبقه نهم شمالی ، واحد ۹۰۸