ویزای استارت آپ کانادا

قریب به یک دهه است که اصطلاح  استارت آپ Start-up به طور مرتب به گوش می‌رسد. استارتاپ به طور کلی به مشاغلی اطلاق می‌گردد که بنای اصلی و شالوده‌‌ی اساسی آن ها، همانا خلاقیت فردی‌ست و وجه غالب این مشاغل نیز ، نوآوری‌ست. معمولن این مشاغل با هزینه اولیه‌ی نسبتن محدودی راه اندازی می‌شوند و چه بسا بیشترین ظرفیت را برای سرمایه گذاری چه از جانب اشخاص حقیقی و یا سازمان‌های دولتی دارا می‌باشند. در این مقاله قصد داریم راجع به ویزای استارت آپ کانادا صحبت کنیم. لطفاً با ما همراه باشید.

ویزای استارتاپ کانادا

مهاجرت به کشور کانادا از طریق استارت آپ 

 

حال با توجه به این تعریف مختصر‌،وارد بحث پیرامون ویزای استارت آپ و وضعیت و چگونگی آن در کشور کانادا می‌شویم.

درکانادا اغلب این شکل از ویزا را از نوع اقامت سرمایه گذاری، به شمار می‌آورند وجامعه‌ی هدف این این ویزا نیز، کار آفرینان ماهری را شامل می‌گردد که به قصد مهاجرت به کانادا به این کشور آمده‌اند.

این جامعه‌ی هدف خود دارای شاخصه‌هایی مهم است ، همچون:

  •  دارا بودن نوآوری
  • امکان ایجاد اشتغال
  • امکان رقابت در بازارهای جهانی.

 اگر فردی ایده و طرحی برای ایجاد یک استارت آپ با ویژگی‌هایی که ذکر شد دارا باشدچه بسا که به واسطه‌ی یکی از سازمان‌هایی که به توسط دولت کانادا برای انجام پشتیبانی از استارت آپ‌ها ، معین گردیده است، مورد حمایت قرار بگیرد و در نتیجه بتواند که به کشور کانادا مهاجرت نماید.

 مزایای دریافت ویزای استارت آپ کانادا

مزایای دریافت ویزای استارت آپ  کانادا

  • استارتاپ کانادا به طور قطع یکی از سریع‌ترین مسیرها برای دست‌یابی به اقامت دائم کاناداست.

  • ویزای استارتاپ، امکان اشتغال و کار کردن به طور دائم، در کشور کانادا

  • همراهی خانواده و زندگی در کنار آن ها از طریق ویزای استارتاپ کانادا

  • همچنین حمایت و پشتیبانی دولت کانادا از طرح مذکور

 شرایط عمومی دریافت ویزای استارت آپ کانادا

 شرایط عمومی دریافت ویزای استارت آپ کانادا

برای اولین نکته باید گفت از آن جا که ویزای استارت آپ کانادا برنامه‌ای فدرال و در سطح ملی‌ست ، پس در تمام شهرها و مناطق کشور به استثنای < کبک> قابل اقدام است.

( در کبک باید از برنامه‌ی خود آن جا اقدام شود).

به عنوان دومین نکته باید متذکر شد که لزومن برای تحقق مقوله‌ی استارت آپ بایستی که متقاضی دارای طرح و یا ایده‌ای کاملن نو و بدیع باشد.

و برای نکته سوم و آخر‌، فرد باید که ایده‌ی جدید خود را به یکی از سازمان‌های معین شده‌ی دولتی و یا منتخب دولت کانادا ارائه داده و در عوض پشتیبانی و حمایت دریافت نماید.

 دریافت ویزای استارت آپ کانادا

 مراحل و مدارک جهت دریافت ویزای استارت آپ کانادا

۱-طرح شما بایستی  به وسیله سازمانی مرتبط با استارت آپ که در کانادا واقع شده ، مورد تایید قرار بگیرد. و حداقل به مبلغ ۲۰۰۰۰ دلار به توسط سازمان نامبرده ‌، پشتیبانی دریافت دارد.

۲-در آزمون زبان که توسط اداره مهاجرت کانادا از متقاضی به عمل می‌آید، به نمره‌ی حداقل ۵ دست پیدا کند. ضمن این که باید به گونه‌ای اثبات نماید که توانایی خواندن و نوشتن ، به ویژه گفت وگو کردن و همچنین درک مطالب را داراست.

۳-برای دست‌یابی به ویزای استارت آپ کانادا، یکی دیگر از شروط لازم ، دارا بودن سهمی‌ست به میزان حداقل ۱۰ درصد در تصمیم‌گیری‌های مربوط به آن کسب وکار ، به توسط خود متقاضی و یا سازمانی که پیش‌تر صلاحیت آن به اثبات رسیده است.

۴-وضعیت مالی متقاضی باید از نظر افتصادی به گونه‌ای باشد که بتواند برای دولت کانادا به اثبات برساند که توانایی مالی لازم را برای پشتیبانی خود و خانواده‌اش را به آسانی داراست.

با برخوردار شدن از حمایت و پشتیبانی یک و یا چند سازمانی که در ادامه نام آن ها ذکر می‌گردد، فرد قادر خواهد بود که برای دریافت ویزای استارت آپ خود ، درخواست ارائه بدهد.

این سازمان‌ها شامل:

  • صندوق‌های سرمایه‌گذاری

  • گروه‌های سرمایه‌گذار حمایتی

  • واحدهای تجاری-آزمایشگاهی

سازمان‌های ذکر شده‌، در واقع همان سازمان‌های تعیین شده‌ای می‌باشند که برای حمایت از استارت آپ‌های احتمالی تایید گرفته‌اند. برای دریافت پیشنهادها و  همین‌طور معیارهای ارزیابی هر سازمان ، فرآیندی مختص به خود دارد.

برای روشن شدن بهتر و هر چه بیشتر مطلب، مثالی می‌زنیم:

ممکن است سازمانی پتانسیل شما و همین طور درصد موفقیت طرح پیشنهادی شما را ارزیابی کرده و بسنجد.

و یا این که سازمانی دیگر، ممکن است از شما بخواهد تا حضوری مطالب خود را بیان نمایید.

ولیکن یک چیز بسیار روشن و بدیهی‌ست ، اگر هر کدام از این سازمان‌ها، تصمیم داشته باشد که از کسب و کارتان پشتیبانی نماید، نامه‌ای با عنوان < نامه‌ی پشتیبانی> به شما ارائه می‌کند.

در ادامه بیش تر و بیش تر به راه های سرمایه گذاری در کانادا، به خصوص استارتاپ کانادا می پردازیم.

 

با کارشناسان و وکلای با تجربه رویال اپلای همراه باشید

تلفن تماس: ۲۲۴۰۹۱۹۱-۲۲۴۰۸۱۸۱-۲۲۴۰۷۱۷۱

آدرس: ولنجک ، نبش خیابان چهاردهم، ساختمان وفا، واحد۲۰۱

برای رفتن به صفحه فرم درخواست مشاوره رایگان کلیک کنید.

دیدگاه کاربران