استارت آپ در کانادا

مهاجرت به کانادا با روش استارت آپ

 

پروسه مهاجرت به کانادا با استارت آپ و دریافت ویزای استارت آپ کانادا، فرآیندی است که در آن دولت کانادا به دنبال افراد کارآفرین، نوآور و مستعد می باشد که بتوانند ایده های نو را ارائه و به مرحله اجرا بگذرانند و از طریق این ایده نوآورانه خود شرکت و شغل مورد نظر خود را به مرحله بهره برداری برسانند.

متقاضی می بایست جهت مهاجرت به کانادا با استارت آپ، دارای یک اختراع، ابداع و یا یک طرح نوآورانه باشد و بتواند یکی از سازمان های معرفی شده توسط اداره مهاجرت کانادا (حدودا ۸۰ شرکت در لیست) را متقاعد به سرمایه گذاری در طرح خود کرده و پذیرش را بگیرد. پس از طی پروسه پذیرش، ویزای استارت آپ برای متقاضی و کل اعضای خانواده صادر می گردد و اجازه ورود به خاک کانادا پیدا می کنند.

در این پروسه شخص متقاضی الزامی به سرمایه گذاری و هزینه کردن در کار مورد نظر را نخواهد داشت و کل سرمایه گذاری را شرکت مورد نظر انجام می دهد، مگر در صورتی که سازمان معرفی شده از متقاضی بخواهد تا در سرمایه گذاری شراکت کند.

پس از طی مدت زمان لازم، انجام طرح و به بهره برداری رسیدن طرح ویزای متقاضی تبدیل به اقامت دائم شده و دولت PR را به متقاضی و کل اعضای خانواده وی اعطا می کند.

در طی سالهای اخیر دولت کانادا از طرح مهاجرت به کانادا با استارت آپ استقبال بیشتری داشته و همچنین شرکت های دانش بنیان نشان داده، به طوری که امسال بیش از ۳۰۰۰ طرح از سوی اداره مهاجرت کانادا مورد قبول قرار گرفته و منجر به PR Canada (اقامت دائم کانادا) متقاضیان شد.

سوال دیگری که از طرف متقاضیان مطرح می شود این است که در صورت به نتیجه نرسیدن طرح مورد نظرآیا همچنان پروسه اقامت متقاضی انجام خواهد شد یا خیر؟

در اینجا باید خاطر نشان کنیم که یکی از مزیت های مهاجرت به کانادا با استارت آپ این است که اگر بعد از صدور ویزای متقاضی و ورود به کشور، حتی اگر طرح به نتیجه مطلوب نرسد، هیچ خللی در پروسه اقامتی متقاضی ایجاد نشده و اقامت دائم (PR) برای متقاضی و کل خانواده وی صادر می گردد.

همچنین باید خاطر نشان کرد که هر ایده و بیزنسی نمی تواند پذیرش را گرفته و شامل این پروسه اقامتی شود، بلکه ایده و بیزینس باید کاملا نوآورانه و قابلیت رشد در آینده را داشنه باشد.

سوال دیگری که پیش می آید این است که حداقل میزان سرمایه گذاری برای این پروسه چقدر می باشد؟

در حالت اول اگر سرمایه شما توسط شرکت های Designated Canadian Venture Capital Fund تامین می شود، متقاضی و گروه همراه آن می بایست ۲۰۰ هزار دلار کانادا پرداخت نمایند.

در حالت دوم اگر سرمایه شما توسط شرکت های Designated Canadian Angel Investor Group تامین می شود، متقاضی و گروه همراه آن میبایست ۷۵ هزار دلار کانادا پرداخت نمایند.

در حالت سوم اگر سرمایه شما توسط شرکت های Canadian Business Incubator Program تامین شود و طرح شما را بپذیرند، متقاضی نیازی به تامین هزینه اولیه نخواهد داشت و فقط باید در برنامه آموزشی آن ها قبول شود.

جهت خواندن ۹ نکته مهم در رابطه با مهاجرت به کانادا با استارت آپ اینجا را کلیک کنید.

شرایط اولیه و لازم جهت اقدام برای ویزای استارت آپ

پروسه مهاجرت به کانادا با استارت آپ شامل سه شرط اصلی برای متقاضی می باشد:

شرط اول: اثبات اینکه طرح تجاری یا ایده نو آورانه شما بوسیله یکی از سازمان های معرفی شده از طرف اداره مهاجرت کانادا مورد قبول واقع شده و حمایت می شود که در این حالت شرکت مورد نظر نامه ای مبنی بر پذیرفته شدن طرح تجاری شما خواهد داد که آن نامه و پذیرش در واقع دعوت نامه شما محسوب خواهد شد و پس از دریافت نامه پذیرش عملا ۸۰ درصد پروسه انجام شده است و قسمت اصلی کار، گرفتن همان پذیرش می باشد.

شرط دوم: مهارت در زبان انگلیسی و یا فرانسوی حداقل در سطح CLB5 معادل (IELTS 5,5) در تمامی چهار مهارت زبان که می بایست با یکی از آزمون های معتبر زبان اثبات شود.

شرط سوم: سرمایه کافی برای ۶ ماه اول زندگی در کانادا را برای تامین هزینه های اولیه خود و خانواده تان داشته باشید. دقت کنید که این هزینه ارتباطی با سرمایه گذاری در کشور کانادا ندارد و در این نوع ویزا شما شخصاً نیازی به سرمایه گذاری ندارید.

نکته دیگر اینکه در پروسه مهاجرت به کانادا با استارت آپ تعداد اعضای گروه باید حداقل ۳ نفر و حداکثر۵ نفر باشند که تمامی اعضای گروه دقیقا توسط اداره مهاجرت کانادا بررسی می شوند و بایستی حداقل شرایط لازم در بالا را داشته باشند. این در حالیست که اگر تنها یکی از اعضای گروه مورد تایید قرار نگیرد، در آن صورت تمامی افراد گروه نیز مردود شده و پروسه کنسل می گردد.

 نکته آخر اینکه پس از پذیرش و طی پروسه دریافت اقامت، قاضی ملزم به راه اندازی ایده مورد نظر خود نمی باشد  و این پروسه بسته علاقه و تصمیم خود متقاضی می باشد.

همچنین برای یافتن اطلاعات بیشتر در رابطه با دریافت ویزای کار در کانادا مطالب دیگر رویال اپلای را از اینجا مطالعه نمایید.